24.05.2018 | 15:36

В рамках реалізації Регіональної цільової програми «Про розвиток сімейної та гендерної політики у Дніпропетровській області на 2012 – 2021 роки» та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 року №111 «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» Дніпропетровська обласна служба зайнятості разом з громадською організацією «Промінь Дніпро», за підтримки Міжнародної організації з міграції, проводить інформаційні заходи «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» для осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Заходи проводяться з метою забезпечення доступу уразливих категорій населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб до інформації щодо безпечного працевлаштування і попередження потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

Так, 21 травня 2018 року в Новомосковському міськрайонному центрі зайнятості було проведено відразу два заходи за участю 42 безробітних та студентів 4 курсу Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права ім. С.В. Литвиненка.

Голова правління громадської організації «Промінь-Дніпро» Олена Моргун розповіла присутнім, що торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти. «За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. Щорічно у світі, за оцінками уряду США, продають за кордон з метою експлуатації близько 600-800 тисяч осіб. Більшість постраждалих, які протягом останніх років отримали допомогу від МОМ, - молодь до 35 років. Наймолодшій постраждалій було 3 роки, а найстаршій – 83», - зазначила вона. За словами О.Моргун, метою торгівлі людьми може бути: трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, примусове втягнення у злочинну діяльність, примусове вилучення органів тощо.

У ході зустрічі обговорювались важливі питання: Хто може постраждати від торгівлі людьми? Як вербують торгівці людьми, що найчастіше обіцяють і, що може трапитись насправді? Хто такі вербувальники? І чи правда, що найчастіше вербувальниками є знайомі люди - ті, яким довіряють? Учасники спілкування ознайомились із правилами безпечної подорожі, особливостями оформлення документів при працевлаштуванні за кордоном, ресурсами, що надають можливість перевірити фірму-посередника при працевлаштуванні. Активно обговорювали організації та структури, які можуть допомогти постраждалим.

Учасникам зустрічі зазначили, що в Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.

В рамках заходу кожен мав можливість поділитися власною думкою щодо актуальності проблеми нелегального працевлаштування або розповісти власну історію. Наприкінці учасникам були роздані брошури з безкоштовними телефонами гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми.

До відома, протягом першої половини травня місяця 2018 року Дніпропетровською обласною службою зайнятості, у співпраці з ГО «Промінь Дніпро», проведено 5 семінарів за участю 101 особи з протидії торгівлі людьми. Наступні заходи відбудуться 30 травня у приміщенні Відділу надання соціальних послуг в Соборному районі Дніпровського міського центру зайнятості.