12.05.2022 | 15:40

Під час війни ринок праці зазнав істотних змін. Багато людей втратили роботу через згортання діяльності підприємств та установ, або були вимушені переїхати на нове місце і починати пошук роботи з нуля. Наразі не завжди вдається підібрати вакансію за освітою та досвідом, тому багатьом людям досить складно починати роботу зовсім в іншій сфері.

Також потрібно не забувати, що у такі непрості часи пошук роботи, складання резюме та проходження співбесіди є дуже стресовими подіями, адже сконцентруватися у такому стані доволі складно і, навіть, перший крок до нової роботи дається дуже важко.

Тож за таких умов, розпочинаючи пошук роботи, варто потурбуватися про себе ментально та налаштуватися на позитивний результат.

За словами кар’єрної консультантки Уляни Ходорівської є низка обставин, яка впливає сьогодні на пошук роботи:

1. Психологічний стан.

Напевно всі ми помічали за собою підвищену тривожність, порушення емоційного стану, продуктивності, негаразди з пам’яттю тощо. Це нормальна реакція нашого організму на ті ненормальні обставини, в яких ми перебуваємо. Небезпека цього стану у тому, що він ускладнює процес прийняття рішень людиною, навіть простих. Тому важливо враховувати свій емоційний та ментальний стан при плануванні своїх подальших дій.

2. Невпевненість у завтрашньому дні.

Зараз нічого певного ми не можемо сказати про власне майбутнє і так бути тривати ще деякий час. За обставин, коли буквально щогодини все міняється, нереально щось раціонально прогнозувати. Єдине, що можна зробити – це прийняти цей факт, що зараз пошук роботи відбуватиметься у ситуації невідомості.

3. Потенційні нові можливості.

Важливо розуміти, що пропозиції роботи, які зараз існують на ринку праці, можуть відкрити нові професійні горизонти, які у звичний час ми б не побачили – цікаві знайомства, нові можливості співпраці, інший професійний рівень, те, чого ви давно хотіли.

Отже, шукаючи роботу сьогодні:

- перш за все, думайте про себе. Потурбуйтесь про свій фізичний стан. Зараз ви – власний ключовий ресурс, тож не забувайте себе відновлювати;

- проаналізуйте, що ви вмієте робити та скільки вам необхідно заробляти, щоб перекрити основні потреби;

- визначитесь із тим, яка саме робота вам потрібна: посада, графік тощо;

- підготуйте резюме: відредагуйте старе або напишіть нове;

- займіть максимально проактивну позицію:  пишіть друзям та знайомим, повністю використовуйте можливості соціальних мереж, не соромтесь писати напряму роботодавцям, відгукуйтесь на всі мінімально цікаві для вас вакансії, які бачите;

- за необхідності зверніться за допомогою до фахівців. Наприклад, спеціалісти служби зайнятості зможуть надати Вам консультацію з питань вибору професії, побудови кар’єри, написання резюме, індивідуальну профорієнтаційну консультацію тощо.

До відома: з початку 2022 року 18 628 осіб, які звернулись до служби зайнятості з питань пошуку роботи, отримали індивідуальні професійні консультації; 1895 осіб – послуги з професійного відбору при направленні на професійне навчання або працевлаштування.

І останнє, пам’ятайте, що складні часи та труднощі розкривають абсолютно нові навички та вміння, навіть за таких умов є шанс змінити щось у своєму житті на краще.

Головне – не боятися нової роботи, бути активними і заявляти про себе як про фахівця.