16.05.2023 | 13:02

Питання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на ринку праці регіону – одне з першочергових завдань у роботі служби зайнятості.

Переселенцям надається широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їх можливостей, інтересів та професійного досвіду. Зокрема – це підбір постійної або тимчасової роботи; організація професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації. Крім цього, служба зайнятості надає ваучер на навчання та мікрогрант для створення або розвитку власної справи.

У період дії воєнного стану послугами служби зайнятості Дніпропетровської області скористались майже 11 тис. осіб, які мають довідку внутрішньо переміщеної особи. З них – близько 8,7 мали статус безробітного.

За допомогою служби зайнятості працевлаштовані майже 3 тис. осіб з числа ВПО.

Переважно працевлаштування здійснювалось на підприємства оптової та роздрібної торгівлі, добувної та переробної промисловості; у сфері освіти, державного управління й оборони, сільському господарстві, тимчасового розміщування й організації харчування, охороні здоров'я.

Продавець продовольчих (непродовольчих) товарів, продавець-консультант, охоронник, прибиральник службових приміщень, бухгалтер, кухар, спеціаліст державної служби, адміністратор, молодша сестра медична (брат медичний), укладальник-пакувальник, службовець на складі, касир торговельного залу, стрілець, двірник, фахівець, водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст – за такими професіями та посадами вимушено переміщені особи влилися у трудові колективи.

Професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації проходили 363 особи; до громадських та суспільно корисних робіт залучено 223 особи; 28 – отримали мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу.

 

Актуальні пропозиції роботи у телеграм-каналі: «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz, «Єдиному порталі» https://jobportal.dcz.gov.ua/ та на нашому офіційному сайті https://dnp.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy