15.03.2023 | 13:57

Директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова взяла участь в Міжрегіональній науково-практичній конференції «Професійна освіта сьогодення – здобутки Дніпропетровщини у співпраці з європейськими партнерами для розповсюдження в Україні».

Захід ініційовано Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини разом із соціальними партнерами за підтримки Освітнього Центру економіки федеральної землі Німеччини Мекленбург-Передня Померанія.

До конференції в онлайн та офлайн форматі долучилися представники німецької організації роботодавців NORDMETALL, роботодавці, освітяни, представники влади, територіальних громад, профспілок Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Харківської, Полтавської та Кіровоградської областей. А також керівники та фахівці Міністерства освіти та науки України, наукових установ, освітянських об’єднань Києва.

Голова ФОРД Віктор Сергєєв доповів щодо залучення роботодавців Дніпропетровщини до здійснення професійної освіти за дуальною системою з використанням німецького досвіду.

Під час свого виступу Вікторія Кузнецова поінформувала про досвід служби зайнятості у питанні підготовки кадрів для економіки регіону; програму видачі ваучерів на навчання для підвищення конкурентоспроможності найбільш вразливих категорій населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб та ветеранів, які звільняться з військової служби.

Окремо зупинилась на організації професійного навчання у Дніпропетровському центрі ПТО ДСЗ, який постійно запроваджує нові напрями навчання – розробляє робочі навчальні плани на вимогу роботодавців та удосконалює систему дистанційного навчання.

Вікторія Кузнецова зауважила, що сьогодні, в умовах повномасштабної агресії, служба зайнятості пропонує бізнесу та роботодавцям фінансову підтримку у вигляді активних програм. Наприклад, це програма «єРобота» щодо надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи, мета якої є створення нових робочих місць.

Наприкінці заходу присутні оцінили поточну діяльність в умовах війни, провели дискусію, обмінялися досвідом щодо майбутньої професійної освіти і навчання на кваліфікованій основі та визначення потреб економіки і населення Україні.