16.01.2020 | 14:42

Профорієнтаційна робота служби зайнятості спрямована на активізацію процесу професійного самовизначення та реалізацію здатності до праці особи, виявлення її здібностей, інтересів, можливостей та інших чинників, що впливають на вибір або зміну професії та виду трудової діяльності.

У 2019 році різні види профорієнтаційних послуг Дніпропетровської обласної служби зайнятості отримали 250,1 тисяч осіб регіону, з них близько 88,4 тисяч осіб - мали статус безробітного.

З метою набуття практичних навичок у пошуку роботи, оволодіння навичками самопрезентації та спілкування з роботодавцями проведено майже 6400 семінарів з техніки пошуку роботи, в яких взяли участь майже 53 тисячі осіб.

Як стати підприємцем та розпочати свій бізнес? На таку тематику протягом минулого року було проведено 486 семінарів з орієнтації на самозайнятість та підприємницьку діяльність за участі 5800 осіб.

Спеціалісти базових центрів зайнятості Дніпропетровської області провели 486 профорієнтаційних семінарів для безробітних за тематикою протидії торгівлі людьми, попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та експлуатації дитячої праці за участю 7262 осіб.

Протягом 2019 року для учнівської молоді провели 1829 заходів у вигляді: днів кар’єри, тренінгів, професіографічних екскурсій, профінформаційних та профорієнтаційних уроків, акцій випускник, виїзних заходів в об'єднану територіальну громаду, засідань клубу, днів відкритих дверей центру зайнятості, днів відкритих дверей навчального закладу, презентацій навчального закладу, інтерактивних заходів для молоді, ярмарок кар’єри та ярмарок професій.

Всього профорієнтаційними послугами скористались майже 88 тисяч учнів загальноосвітніх шкіл.

З метою розширення уяви школярів про світ професій та навчальні заклади регіону фахівці Дніпропетровської обласної служби зайнятості:

- в рамках профорієнтаційного проєкту КВЕСТ «Я-PROFI» провели 373 профорієнтаційні заходи, в яких взяли участь 18103 учні загальноосвітніх шкіл області;

- в рамках профорієнтаційного проекту «Професія поряд» провели 274 Skype–презентації навчальних закладів міста Дніпро та Кривий Ріг, активними учасниками яких стали 7209 дітей;

- на платформі «Моя професія: консультаційна мережа» зареєстрували 3654 оптанти, з них пройшли тестування та отримали результати в ході консультацій – 2745 осіб.

- провели 290 профінформаційних семінарів для батьків (охоплено 12658 осіб) та 506 семінарів для 8568 працівників закладів освіти.