28.11.2023 | 16:19

На запрошення ГО «Промінь» фахівці обласного центру зайнятості взяли участь у стратегічній сесії по напрацюванню програми заходів з протидії торгівлі людьми у Дніпропетровській області. Також серед запрошених були представники правоохоронних та соціальних служб і райдержадміністрацій.

Інтенсив розпочався зі знайомства учасників, де кожен презентував себе та поділився власним професійним досвідом у роботі щодо протидії торгівлі людьми. Далі присутні обговорили фактор впливу війни на зростання кількості випадків торгівлі людьми та виявили «білі плями» у системі заходів протидії цій проблемі. На питанні ефективності державних установ у наданні допомоги потерпілим присутні зупинились більш детально, а також обмінялися досвідом роботи в рамках своїх служб.

Другий етап сесії пройшов у форматі командної гри, де учасники розділилися на декілька груп та виконували завдання: кожна група обговорювала причини існування проблеми торгівлі людьми та ділилися думками щодо методів вирішення даної проблеми та визначали відповідальних осіб. Висновок кожної команди обговорювався та доповнювався. Таким чином учасники напрацювали пропозиції до плану дій з протидії торгівлі людьми до 2025 року.

Наприкінці заходу учасники подякували один одному за корисну зустріч, домовившись спільно працювати над проблемою: інформувати населення, проводити спільні заходи та чітко слідувати напрацьованому плану.

Довідково: захід проводився в рамках проєкту «Посилення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, та проведення превентивної роботи із запобігання торгівлі людьми у Дніпропетровській області» та за підтримки IOM Ukraine.