05.01.2021 | 09:48

У січні-грудні 2020 року про наявність вільних робочих місць поінформували службу зайнятості майже 14,3 тисяч роботодавців Дніпропетровщини. Протягом 2020 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями, становила майже 69,6 тис. од.

Станом на 1 січня 2021 року у базі даних служби зайнятості налічувалося майже 5,9 тис. вакансій. Крім того, містилася інформація про майже 1,5 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільша частина (майже 68,8%) вільних робочих місць, що пропонувались роботодавцями області у січні-грудні 2020 року, була зосереджена у Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на спеціалістів з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (майже 22%) та кваліфікованих робітників з інструментом (майже 17%). За конкретними професіями дуже затребуваними виявились слюсарі, водії, електромонтери, електрогазозварники, електрослюсарі, токарі, трактористи.

Також у минулому році спостерігався значний попит на працівників сфери послуг (продавці, охоронники, кухарі, швачки тощо).

Наразі серед роботодавців високим попитом продовжують користуватися фахівці з досвідом роботи – лікарі, інженери різних галузей, вихователі, вчителі, бухгалтери, майстри, фахівці, психологи, менеджери та викладачі. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та кур’єри.