19.06.2017 | 16:51

Днями в залі засідань Новопільської сільської ради Криворізького району відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Потреби демобілізованих учасників АТО» за участі районної групи підтримки, самодопомоги та взаємодопомоги для учасників антитерористичної операції.

В зустрічі взяли участь понад 20 учасників АТО та членів їх сімей, представники управління соціального захисту населення Криворізької РДА, Криворізького міськрайонного центру зайнятості, Криворізького районного центру первинної медико-санітарної допомоги, сектору агропромислового розвитку районної державної адміністрації, Криворізького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Перший заступник голови Криворізької райдержадміністрації Світлана Сінєльнік розповіла про державні соціальні гарантії та заходи медико-психологічної підтримки демобілізованих учасників АТО.

Заступник директора Криворізького міськрайонного центру зайнятості Віта Лобанова розповіла про послуги служби зайнятості у сприянні працевлаштуванню демобілізованим учасникам АТО, зокрема надання профконсультацій, здійснення професійної перепідготовки за новою професією, залучення до підприємницької діяльності.

В ході засідання «круглого столу» посадовці інформували про роботу районного центру допомоги учасникам АТО щодо вирішення проблем, які виникають в повсякденному житті захисників, а саме: реабілітації після поранень та демобілізації, виділення земельних ділянок, працевлаштування, отримання матеріальної допомоги.

Заступник головного лікаря Криворізького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Лада Кравченко детально зупинилась на безкоштовних програмах медичної допомоги учасникам АТО.

Можливість отримати психологічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям запропонував психолог Криворізького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юрій Паливода. Він запевнив у цілковитій анонімності отримання послуг як для самих АТОвців, так і для членів їх родин.

За результатами обговорення учасники «круглого столу» зазначили, що лише спільні дії громади допоможуть учасникам АТО та їх близьким отримати необхідну підтримку та вирішити нагальні проблеми.