09.07.2019 | 16:05

9 липня 2019 року у приміщенні Будинку профспілок Дніпропетровська обласна служба зайнятості провела міський ярмарок вакансій для 300 шукачів роботи міста Дніпро.

На заході 400 актуальних вакансій різного спрямування представляли 24 роботодавці міста. Також вже традиційно у ярмарку вакансій взяли участь соціальні партнери, представники Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, благодійні організації та інші.

Розпочинаючи ярмарок під гаслом «Реалізація трудового потенціалу шукачів роботи за допомогою кар’єрних радників», заступник директора обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко зазначила, що сьогодні ринок праці і взагалі зайнятість не стоять на місці. Все змінюється – нові виклики, необхідність нових підходів до реагування на тенденції розвитку сучасного ринку праці. Потрібно бути гнучким, змінюватися, шукати нові сучасні та ефективні форми роботи, які будуть задовольняти той виклик і потребу, яка на часі.

«Орієнтація на потреби клієнта, індивідуальний план працевлаштування та соціальний супровід – кар’єрні радники стали провайдерами служби зайнятості на ринку праці. Ці фахівці спонукають безробітних проявляти активну та відповідальну позицію, допомагають їм уяснити свої слабкі та сильні сторони. Вони пропонують не формальні послуги, а повернення до активної зайнятості на ринку праці», – зазначила заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко.

«За 6 місяців роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості вже стало зрозуміло, що Інститут кар'єрного радника дозволив забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта та якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців і можливостей шукачів роботи», - зауважила Раїса Малоіваненко.

У форматі заходу кожна безробітна особа скористалася можливістю індивідуально поспілкуватися з представниками підприємств м. Дніпро, отримала рекомендації та поради від кар’єрних радників щодо побудови стратегії пошуку роботи, а також консультацію з профорієнтації та розвитку навичок самопрезентації.

Крім того, учасників ознайомили з можливістю проходження профдіагностичного обстеження в онлайн режимі за допомогою платформи «Моя професія: консультаційна мережа». Бажаючі отримали індивідуальні консультації щодо побудови кар’єри, підготовки та написання резюме, професійного навчання на замовлення роботодавця за професіями, які затребувані на ринку праці; відпрацьовували навички співбесіди з роботодавцем. Індивідуальні послуги отримали понад 200 безробітних осіб.

«Для мене участь у ярмарку вакансій – можливість отримати роботу вже сьогодні. Маю позитивний результат взаємодії з кар’єрним радником служби зайнятості. Кар’єрний радник склав індивідуальний план мого працевлаштування та став моїм особистим куратором пошуку роботи. Спілкуючись з представниками Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, я зрозумів, що хочу спробувати себе у цій сфері. Мене проконсультували та видали направлення на співбесіду, куди і поспішаю», – поділився своїми враженнями безробітний Юрій.

Як результат, значна частина шукачів роботи виявила бажання продовжувати діалог безпосередньо на підприємстві, а це - перша сходинка для професійного самовизначення.