08.08.2017 | 15:12

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. З метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, Міністерство соціальної політики з 26 липня по 6 серпня 2017 року ініціювало проведення всеукраїнської інформаційної кампанії.

До проведення кампанії долучилась і Дніпропетровська обласна служба зайнятості.

Так, під час проведення інформаційної кампанії фахівці Дніпропетровського обласного центру зайнятості прийняли участь у засідання «круглого столу», учасники якого обговорили проблеми торгівлі людьми в країні та області, а також визначили напрями взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на обласному рівні; у акції «Подорожуй безпечно», на якій жителі Дніпра були проінформовані фахівцями, як треба захищати себе та свою родину при подорожі за межами України і не постраждати від злочинів у сфері торгівлею людьми.

Заходи з питань запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми пройшли у всіх базових центрах зайнятості Дніпропетровської області.

Наприклад:

У приміщенні Криворізького міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар з інформування громадян про правовий захист у працевлаштуванні за кордоном, послуги служби зайнятості щодо працевлаштування трудових мігрантів, ознайомлення з законодавством щодо працевлаштування в Україні іноземців та осіб без громадянства. Цільова аудиторія – близько 20 безробітних, зокрема осіб, які потребують соціального захисту на ринку праці, внутрішньо переміщених осіб. По закінченні заходу учасники отримали інформаційні буклети з корисними порадами та контактами Міжнародних організацій по протидії торгівлі людьми, телефонам «гарячої лінії», за якими нададуть допомогу.

В приміщенні Тернівського районного центру зайнятості м. Кривий Ріг відбувся профінформаційний захід «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Метою цього заходу було ознайомлення осіб з найбільш актуальними проблемами, з якими стикаються трудові мігранти; доведено статистичні дані міжнародної організації з міграції (МОМ) про кількість виявлених постраждалих за період з 2000 по 2016 роки. Також безробітні особи ознайомились з правилами безпеки при влаштування на роботу за кордон та видами безоплатної правової допомоги, яку надає Другий криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Спеціалісти Покровського міського центру зайнятості провели семінар, на якому розкрили безробітним зміст поняття «торгівля людьми», ознайомили присутніх з можливостями легального працевлаштування за кордоном. Звернули увагу на те, що в інформаційному секторі розміщені правові аспекти та матеріали щодо негативних наслідків торгівлі людьми, а також поради як застерегти себе від трудового рабства. Всі присутні активно приймали участь в обговоренні цих питань, звернули увагу на те, що тільки спільними зусиллями громадських організацій, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування  можна ефективно протистояти поширенню сучасної работоргівлі.

«Торгівлі людьми - НІ!» - під таким гаслом у Нікопольському міськрайонному центрі зайнятості пройшло засідання щодо проблем торгівлі людьми в країні. Особливу увагу присутніх звернули на те, що найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство.

Вільногірським міським центром зайнятості було проведено семінари «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» на яких  учасники дізналися про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти. Присутні були проінформовані про діяльність міжнародних організацій, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми, консульських установ України за кордоном.

Співробітники Павлоградського міськрайонного центру зайнятості також долучилися до проведення інформаційної кампанії щодо боротьби з торгівлею людьми. Для відвідувачів центру зайнятості проведено семінари, на яких учасникам надавалась інформація про механізми діяльності злочинних формувань у сфері торгівлі людьми, причини та шляхи запобігання трудовому рабству, поради та застереження виїжджаючим за кордон. Слухачі семінарів зазначили, що подібні заходи є корисними, адже питання працевлаштування та пов’язані з ним проблеми трудової експлуатації як за кордоном, так і на території України залишаються актуальними.

У Нікопольському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар, на якому шукачі роботи з’ясовували причини виникнення нелегальної трудової міграції, хто є жертвами торгівлі в Україні. Вивчили ланцюг злочинних дій: вербування – передача - прийом людей – перевезення - продаж, обман, примус - експлуатація. Учасники спілкування на прикладах розглянули наслідки трудової міграції, оцінили переваги та недоліки роботи за кордоном, виокремили можливі шляхи розв’язання цієї проблеми. Всі прийшли до спільної думки про те, що торгівля людьми є найжахливішою формою злочинності. «Ми не повинні стояти осторонь работоргівлі в Україні, а сприяти легальному працевлаштуванню заради розквіту України»- так думають не лише ми одні.

«Сьогодні багато українських громадян отримують пропозиції працювати або навчатися за кордоном. На жаль, не завжди такі пропозиції закінчуються на користь наших співвітчизників. Ми запропонували учасникам семінару скористатися нашою інформацією, щоб вберегтися і не потрапити в небезпечну ситуацію», - розповідають фахівці Марганецького міського центру зайнятості.

Спеціалісти Томаківського районного центру зайнятості провели для безробітних семінари на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» на якому обговорювались основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для особистості, сім’ї та суспільства, розглянуто найвідоміші шахрайські схеми, що застосовуються посередниками на практиці.

Учасникам семінарів пропонували переглянути відеоматеріали «У пошуках долі», «Зупинимо торгівлю людьми разом!», «Зупинимо дитяче жебракування разом!», «Станція призначення Життя» та інші.

Всеукраїнська інформаційна кампанія на Дніпропетровщині проводились за участю соціальних партнерів: представників територіальних управлінь юстиції в Дніпропетровській області, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадської організації «Промінь Дніпро», агентства з працевлаштування «Персонар-Сервіз-Віза» та інших.

До відома: в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії Дніпропетровською обласною службою зайнятості проведено 48 заходів, якими охоплено майже 800 осіб.

 

Фотоілюстрації до публікації