12.03.2016 | 11:51

З метою активізації зусиль безробітних щодо пошуку роботи та відновлення мотивації до праці спеціалісти  Синельниківського міськрайонного центру зайнятості провели черговий семінар  «Служба зайнятості – працівникам села». У заході взяли участь 15 безробітних, мешканців сільської місцевості.

Під час семінару присутніх ознайомили зі станом локального ринку праці та перспективами його розвитку; з наявними вакансіями для сільського населення, розповіли про стан роботи підприємств та фермерських господарств на території деяких сільських (селищних рад), вимоги до претендентів на роботу, соціальні пакети, ознайомили з переліком документів, необхідних для офіційного оформлення трудових відносин; презентували учасникам семінару  перелік професійних напрямів, за якими державна служба зайнятості  проводить навчання та перенавчання, в тому числі під замовлення роботодавців. В ході семінару незайнятим громадянам розповіли про можливість участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру для населення сільської місцевості; наголосили на тому, що під час виконання таких робіт безробітні  мають можливість  показати свої професійні вміння, здібності та можуть в подальшому отримати постійну роботу на тих самих підприємствах.

В рамках семінару його учасникам спеціалісти служби зайнятості надали роз’яснення щодо додержання чинного законодавства про зайнятість, відповіли на питання, пов’язані з  виплатою допомоги по безробіттю та оформленням трудових відносин громадян та приватних підприємців. Питання зайнятості сільського населення на сьогодні є одним із першочергових соціальних завдань, над реалізацією яких системно працюють спеціалісти держаної служби  зайнятості. В кожній сільській (селищній) раді створені та постійно оновлюються інформаційні куточки з інформацією про послуги служби зайнятості, з якою населення сільської місцевості може ознайомитись самостійно та звернутись, у разі необхідності, до центру зайнятості за консультацією.

З початку 2016 року фахівці Синельниківського МРЦЗ провели 3 семінари для жителів сільської місцевості, де взяли участь більше 40 безробітних селян. Про доцільність використання такої активної форми сприяння працевлаштуванню безробітних свідчить той факт, що кожен шостий безробітний, який брав участь у таких заходах, знайшов постійну підходящу роботу з гідною оплатою праці.