16.06.2017 | 11:17

Право на працю посідає значне місце серед загальнолюдських цінностей. Можливість заробляти собі на життя працею, яку людина сама для себе вільно обирає чи на яку вільно погоджується, є змістом права на працю. Система служби зайнятості під час роботи з безробітними робить акцент на професіях, актуальних на ринку праці. Це не означає звуження можливостей  людини, а стимулює її усвідомлення реалій та сприяє побудові реального трудового шляху.

На центральній площі ім. О.Поля Верхньодніпровський районний центр провів виїзний захід «Служба зайнятості пропонує…», де мешканці міста та району могли скористатися послугами Мобільного центру зайнятості.

Захід проведи з метою інформування населення про можливість отримання цілого спектру послуг, пов’язаних з працевлаштуванням, організацією підприємницької діяльності за сприянням

служби зайнятості, можливістю професійного навчання чи підвищення кваліфікації, отримання ваучера на навчання, підтримання конкурентоспроможності шляхом неформального навчання та участі у тимчасових роботах.

Відвідувачами Мобільного центру зайнятості стали понад 40 осіб. Вони отримали консультації з правових аспектів праці та зайнятості. Виникли окремі запитання щодо реєстрації в службі зайнятості сільських мешканців та осіб, які тривалий час працювали неофіційно, зокрема інвалідів.

Найбільше цікавили питання: актуальні вакансії та інформація про професії, які користуються попитом на місцевому та регіональному ринку праці, можливість перенавчитись та отримати нову професію, складання резюме та правила проходження успішної співбесіди з роботодавцем.  

Молоді особи отримали інформацію щодо можливості профорієнтаційного тестування як за допомогою фахівця-профконсультанта так і самостійно, використовуючи тестову програму Магеллано університету на порталі «Моя кар’єра».

Всі відвідувачі Мобільного центру зайнятості отримали вичерпну інформацію з усіх питань, корисні поради фахівця, методичні та інформаційні матеріали, а також буклети служби зайнятості.

Аналіз проведеного заходу свідчить, що подібні акції доцільні та мають свою зацікавлену аудиторію. Ця форма діяльності центру зайнятості є адресною та оптимальною для роботи із зайнятим та сільським населенням. Завжди є зворотній зв’язок, зникають умовні бар’єри та підвищується рівень поінформованості із соціальних питань.