15.07.2020 | 11:35

14 липня 2020 року в рамках тристоронньої угоди про співпрацю відбулось засідання круглого столу за участі Голови Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктора Сергєєва, голови Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталія Дубіля, директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторії Кузнецової, її заступника – Раїси Малоіваненко та заступника директора - начальника відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ Наталії Селякової.

Учасники круглого столу обговорили ситуацію на ринку праці регіону, яка склалась із введенням карантинних заходів, та результати надання фінансової підтримки роботодавців.

Вікторія Кузнецова детально зупинилась на результатах реалізації основних напрямів тристоронньої угоди про співпрацю з соціальними партнерами, характеристиці ринку праці регіону та ситуації на провідних ринкоутворюючих підприємствах Дніпропетровщини, зокрема, підприємствах гірничо – металургійного комплексу.

Аналізуючи ринок праці області, Раїса Малоіваненко акцентувала увагу учасників на значному збільшенні кількості зареєстрованих безробітних за 6 місяців поточного року; співвідношенні кількості шукачів роботи та вільних робочих місць, які заявляють роботодавці регіону.

«Для нас надзвичайно важливою є стабільна робота підприємств Дніпропетровщини, адже створення нових робочих місць дозволяє забезпечити зайнятість та соціальний захист мешканців регіону. Аналізуючи динаміку надання роботодавцями інформації про вакансії та результати опитування підприємств провідних видів економічної діяльності щодо нагальної та перспективної потреби, обласна служба зайнятості констатує зменшення потреби роботодавців у кваліфікованих кадрах. Але, незважаючи на зменшення пропозицій вільних робочих місць, за сприяння служби зайнятості були працевлаштовані понад 26 тисяч шукачів роботи», – зазначила Раїса Малоіваненко.

Наталія Селякова поінформувала соціальних партнерів про механізм надання допомоги по частковому безробіттю відповідно до статті 47 Закону України «Про зайнятість населення». Детально зупинилась на реалізації статті 47-1 Закону та напрацюваннях обласної служби зайнятості щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

«Завдяки урядовій ініціативі, спрямованій на підтримку малого та середнього підприємництва, фізичних осіб – підприємців, в Дніпропетровській області збережено понад 15 тисяч робочих місць. Програма охоплює практично всі сектори економіки. Допомогою по частковому безробіттю на період карантину скористались представники легкої та харчової промисловості, торгівлі, транспортної сфери, туризму, ресторанного бізнесу, сфери послуг та інші», – зазначила директор обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова.

Соціальні партнери надали високу оцінку програмі уряду щодо підтримки роботодавців та фізичних осіб - підприємців, які скоротили (припинили) діяльність у зв’язку із впровадженням карантинних заходів, та висловили готовність і в подальшому проводити спільні заходи для того, щоб максимальна кількість роботодавців та підприємців регіону одержали фінансову підтримку від держави.

 

Довідково: станом на 14 липня 2020 року до базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості подано майже 8,2 тисячі пакетів документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Обласним центром зайнятості прийнято майже 6,4 тисяч рішень, що дало змогу надати фінансову підтримку більш ніж 15 тисячам працівників, в тому числі фізичним особам - підприємцям.