29 березня 2017 року у Дніпровській міській раді відбулася практична конференція на тему: «Поширення кращого досвіду вирішення соціально-правових питань, що виникають перед ветеранами АТО». В обговоренні взяли участь представники військових комісаріатів, районних управлінь праці та соціального захисту, Дніпропетровського обласного центру з надання вторинної правової допомоги, служби зайнятості, благодійних фондів та громадських організацій.
Мета конференції – налагодити роботу всіх служб та установ з питань підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей.
«Ми з вами робимо спільну добру справу – допомагаємо учасникам АТО, їхнім родинам, внутрішньо переміщеним особам. Тому дуже важливо, щоб наші дії були скоординовані», – зауважила директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Людмила Козловська під час конференції.
«Потрібен діалог, спільна співпраця між всіма органами влади та громадськими організаціями, які займаються вирішенням соціальних, юридичних та інших питань ВПО, учасників бойових дій, учасників АТО, сімей загиблих військовослужбовців тощо. Якщо буде діалог — буде співпраця та взаємне вирішення виниклих питань», – наголосив Президент Благодійної організації «ВБФ «ГОРЄНІЄ» Денис Гречко.
Під час конференції в. о. начальника управління з питань учасників АТО, членів їхніх сімей та внутрішньо переміщених осіб Сергій Звірко розповів, що у Дніпрі діє міська програма підтримки бійців та їхніх рідних «Родина героя». «В рамках цієї програми передбачена матеріальна допомога сім’ям загиблих та сім’ям військових, які отримали статус полонених або зниклих безвісти учасників АТО, компенсація витрат на поховання, надання адресної матеріальної допомоги на лікування, тощо у розмірі 2 прожиткових мінімумів, а також щорічна одноразова матеріальна допомога на санаторно-курортне лікування, оплату житлово-комунальних послуг, тощо», - розповів С.Звірко.
У заході взяла участь відповідальна за роботу Інформаційно-консультаційного центру Дніпровського міського центру зайнятості Ольга Доценко. Вона презентувала послуги служби зайнятості ВПО, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей; розповіла про співпрацю служби зайнятості із соціальними партнерами у вирішення питань такої категорії громадян. «За отриманням консультацій, інформації про гарантії відповідно до діючого законодавства до служби зайнятості звертаються як учасники АТО, так і вимушені переселенці із зони АТО. Надавати роз'яснення та підтримку допомагають соціальні служби, державні установи, волонтерські та громадські організації», - інформувала О.Доценко.
Учасники конференції зазначили, що подібні зустрічі сьогодні необхідні, адже спільно, в рамках партнерства, вирішуються юридичні, психологічні та соціальні питання найбільш вразливої категорії населення.
Інформація про міську програму підтримки бійців та їхніх рідних «Родина героя» презентують шукачам роботи Дніпровського міського центру зайнятості.