05.12.2018 | 09:44

З метою напрацювання шляхів взаємодії, що сприятимуть підготовці робітничих кадрів для підприємств регіону, забезпечення шукачів роботи гідним робочим місцем та соціальними гарантіями, 3 грудня 2018 року відбулась робоча зустріч представника Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Тетяни Мазаної, заступника директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Наталії Селякової та директора Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО) Лариси Сидорчук.

Директор ЦПТО поінформувала про структуру навчального закладу, матеріально-технічну базу, висококваліфікований викладацький склад та орієнтованість на вимоги роботодавців.

«Одним з перспективних напрямів розвитку нашого навчального закладу визначено впровадження в освітній процес дуальної форми навчання, яке передбачає поєднання навчання осіб у ЦПТО з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття кваліфікації. ЦПТО має позитивний досвід впровадження елементів дуальної форми навчання за робітничою професією та курсами цільового призначення», – наголосила Лариса Сидорчук.

Тетяна Мазана висловила готовність представників обласного об’єднання профспілок, в рамках тристоронньої угоди про співпрацю, брати участь у вдосконаленні навчального процесу, зокрема, формуванні перспектив розвитку ЦПТО з урахуванням потреб регіонального ринку праці, сприяти залученню роботодавців до участі у професійному навчанні з використанням елементів дуальної системи, відродженні інституту наставництва.

Учасники зустрічі обговорили роль Рад роботодавців, які  є дорадчим органом ЦПТО. «Діяльність Рад спрямована на визначення подальшої стратегії діяльності та розвитку навчального закладу з урахуванням тенденцій ринку праці», - зазначила Н.Селякова.

Учасники зустрічі визначились, що найбільш ефективною формою взаємодії об’єднання профспілок з ЦПТО є участь їх представників у Радах роботодавців.

Підсумком робочої зустрічі стало напрацювання першочергових кроків, що формуватимуть перспективні напрямки взаємодії обласної служби зайнятості, Дніпропетровського ЦПТО державної служби зайнятості та обласного об’єднання профспілок.