28.05.2019 | 09:24

Газета «Вісті Придніпров’я» від 28 травня 2019 року №39 (2038)

Сучасний ринок праці є одним з основних і найскладніших елементів ринкової економіки, на якому тісно переплітаються інтереси роботодавців та найманих працівників. При цьому служба зайнятості виступає у ролі посередника між працедавцем та шукачами роботи, що спрямовує свою діяльність на поєднання їх інтересів.

Зі свого боку Державна служба зайнятості пропонує фінансову підтримку тим роботодавцям, що розвиваються, створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них безробітних осіб за направленням служби зайнятості. Такі працедавці можуть тримати компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу працевлаштовану на новостворене робоче місце.

Матеріальною підтримкою у вигляді компенсації єдиного внеску можуть скористатися роботодавці, які приймають на роботу осіб, що перебувають на обліку у службі зайнятості та потребують додаткових соціальних гарантій. Також право на компенсацію мають роботодавці, які відносяться до суб’єктів малого підприємництва та працевлаштовують за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше, ніж на два роки.

На Дніпропетровщині, упродовж чотирьох місяців 2019 року, на нові робочі місяця працевлаштовано 259 безробітних, за працевлаштування яких роботодавці отримують компенсацію єдиного внеску. Значна частина працевлаштованих осіб належить до категорій громадян, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Це: батьки, які мають на утриманні дитину віком до шести років, особи, яким до настання права на пенсію залишилось 10 і менше років, інваліди, які не досягли пенсійного віку та інші. Крім того, більше половини працевлаштованих отримали нове робоче місце, створене роботодавцями - суб’єктами малого підприємництва у пріоритетних видах економічної діяльності.

Державна служба зайнятості надає фінансову підтримку і роботодавцям, які забезпечують роботою людей, що вимушено стали переселенцями із тимчасово окупованих територій України та районів проведення антитерористичної операції.

Роботодавцям, які прийняли на роботу за направленням служби зайнятості цю категорію безробітних, компенсуються їх витрати на оплату праці працевлаштованих осіб. Починаючи з 2015 року Дніпропетровською обласною службою зайнятості укладено 154 договори з роботодавцями про компенсацію витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб.

Багаторічний досвід роботи центрів зайнятості з питання надання компенсації єдиного внеску та витрат на оплату праці показує, що ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, адже тільки шляхом плідної співпраці з урахуванням інтересів усіх сторін соціального партнерства можна досягти успіхів, а головне – допомогти людям отримати роботу.

Запрошуємо роботодавців звертатись до центрів зайнятості за пошуком необхідних працівників та фінансовою підтримкою.