23.11.2023 | 11:46

Тему ментального здоров’я потрібно обговорювати на всіх рівнях – вдома, на роботі, з друзями, сусідами, тому що ментальне здоров’я – це наше право бути здоровим і щасливими. Це не лише про запитання «Ти як?», яке ми готові поставити, але і про відповідь, яку ми можемо почути.

У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» фахівці Синельниківської філії Дніпропетровського ОЦЗ провели тренінг з базового курсу самодопомоги та надання первинної підтримки у кризових ситуаціях для працівників ПРАТ «Славгородський арматурний завод»

Учасники дізналися про ментальне здоров’я, важливість його збереження та актуальність цієї проблематики у нашому суспільстві; розглянули поняття «стрес», «травма», «криза», «стресостійкість» та «життєстійкість»; обговорили типові реакції організму на стрес та його вплив на здоров’я; поділились власним досвідом мобілізації фізичних та психічних ресурсів задля подолання викликів, які постають на життєвому шляху.

Присутніх також ознайомили з ізраїльською моделлю ВІВО щодо надання першої психологічної допомоги та моделлю стресодолання BASIC Ph.

Наприкінці тренінгу учасники визначили дієві засоби психологічної допомоги, а саме: релаксаційні, когнітивні та дихальні техніки під час виконання практичних вправ.