20.12.2018 | 15:13

На сучасному етапі розвитку України зростає потреба у висококваліфікованих кадрах, підвищенні ефективності системи професійного навчання. Майбутній трудовий потенціал – це учнівська молодь. Своєчасна профорієнтаційна робота з учнівською молоддю на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості. Однією із форм такої роботи є професіографічна екскурсія,  яка дає можливість безпосередньо ознайомитись з професією у реальних умовах, отримати інформацію з першоджерел, поспілкуватись з професіоналами.

20 грудня 2018 року на базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (Центр) фахівці з профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію для школярів 9 класу Слобожанської об’єднаної територіальної громади. 

Під час заходу діти ознайомилися з професіями, за якими навчають у Центрі: манікюрник, продавець продовольчих товарів, касир (в банку), Web-дизайнер, дізналися про перспективу працевлаштування випускників, поспілкувалися з майстрами і викладачами, побували у майстернях і спробували себе у ролі майбутніх спеціалістів, а головне, поміркували над питаннями: А що я можу і вмію робити? Чим мені найбільше подобається займатися?...

Як зазначила начальник відділу організації профорієнтації Ганна Коренькова, з метою наближення профорієнтаційних послуг для всіх, хто планує свій професійний шлях, створена Платформа Державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри «Моя професія: консультаційна мережа». «Зареєстрованому користувачу, починаючи з 14 років, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у дистанційному форматі без відвідування центру зайнятості самостійно та загальнодоступно. Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри можна безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Це допоможе визначитись з вибором професії або сфери діяльності», - сказала фахівець служби зайнятості.

Після презентації Платформи дітям продемонстрували як на ній зареєструватися з можливістю подальшого тестування, результати якого можна використовувати для побудувати власної професійної кар’єри. 

За допомогою викладачів та майстрів навчального Центру діти вчилися сортувати грошові білети і монети за номіналами, виявляти фальшиві, старі, пошкоджені грошові білети й монети; приймати товари; перевіряти заповнення тарних  одиниць, їх кількість та вагу, підраховувати штучні товари, перевіряти якість за результатами зовнішнього огляду; вивчали основи роботи на 3d-принтері; з’ясовували як: гігієнічно чистити нігті на пальцях рук, знімати лак, гель-лак, обпилювати нігті для надання їм потрібної форми, покривати їх лаком, гель-лаком, підбирати лаки різних видів кольорів та відтінків, дезінфікувати, інструмент.

Як зазначила директор Центру Лариса Сидорчук, навчальний заклад постійно шукає та завжди підтримує нові форми роботи із роботодавцями і соціальними партнерами. «Наш навчальний заклад  являється надійним орієнтиром на сучасному ринку праці, допомагає людям повірити у себе, отримати міцні знання за обраною професію та  по-новому будувати майбутнє», - наголосила вона.

«Професіографічна екскурсія – це завжди пізнавально, цікаво, наглядно та практично. Таке наочне інформування спонукає наших учнів до активності у професійному самовизначенні, формує позитивний настрій до трудової діяльності, повагу до професій та результатів праці. Навчальний заклад служби зайнятості пропонує необхідне, доступне, а головне – перспективне навчання», – підкреслили   педагоги школи.

«Сьогодні ми побачили, чому можна навчитися у цьому навчальному закладі,  дізнались багато цікавого про сучасні професії, свої здібності та вподобання. Інформація допоможе нам правильно спланувати кроки до вибору свого професійного шляху, щоб в майбутньому не жалкувати про даремно втрачений час на навчання за непотрібним фахом», - поділилися своїми враженнями екскурсанти зі Слобожанської громади.