12.01.2022 | 09:41

Нещодавно у Кам’янському відбувся захід у рамках проєкту «Серія фасилітаційних сесій із розробки регіональних планів дій Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, що належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року». Проєкт реалізується за спільного фінансування Федерального міністерства закордонних справ, SODI та Ромського жіночого фонду «Чіріклі».

Мета заходу – обговорення нагальних потреб ромської спільноти м. Кам’янське.

До дискусії долучилася заступниця директора Кам’янського міського центру зайнятості Олена Орлова, яка акцентувала увагу учасників на проблеми працевлаштування цих громадян.

Президентка ГО «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» Анжеліка Бєлова поділилася результатами дослідження (проведеного у Запорізькій та Дніпропетровській областях) взаємозв’язку між рівнем освіти ромських жінок, народженням першої дитини у відносно ранньому віці та проблемами із працевлаштуванням і самореалізацією.

Дискусія велась у online-форматі. Учасники спільно ідентифікували існуючі проблеми, шукали алгоритми та формати взаємодії, ділитись досвідом і пропонували варіанти вирішення питань зайнятості безробітних осіб, які належать до ромської національної меншини.

До відома: спільними зусиллями представників влади Дніпропетровщини та ромської громади розроблено регіональний план дій реалізації Ромської Стратегії 2030.