20.04.2017 | 09:37

Днями у Верхньодніпровському районному центрі зайнятості відбулося чергове засідання круглого столу з вирішення питань детінізації трудових відносин у Верхньодніпровському районі.

У заході взяли участь представники Управління соціального захисту населення Верхньодніпровської райдержадміністрації, Верхньодніпровського районного центру зайнятості, ГУ Держпраці у Дніпропетровській області, Кам’янського об’єднаного управління пенсійного фонду України у Дніпропетровській області та представники сільськогосподарських підприємств Верхньодніпровського району.

Особливістю заходу стало обговорення питання легалізації зайнятості осіб, які проживають в сільській місцевості, забезпечення сільгосппрацівникам страхового стажу, соціальних гарантій, сплати роботодавцями податків та ЄСВ в повному обсязі.

Директор Верхньодніпровського районного центру зайнятості Наталія Чопенко проаналізувала стан сільського ринку праці у Верхньодніпровському районі та зазначила негативний вплив на нього тіньової зайнятості, що позбавляє найманих працівників соціального захисту, а роботодавців – уникнення відповідальності за нелегальне використання найманої праці.

Заступник директора РЦЗ Надія Клочко ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості в період безробіття та надала перелік послуг для роботодавців, які стимулюють створення нових робочих місць, а саме: компенсація ЄСВ, громадські та інші роботи тимчасового характеру, професійне навчання на замовлення роботодавця та ін.

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Дніпропетровські області Оксана Лапенко детально зупинилася на питанні підвищення мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 року та необхідності її нарахування в розмірі не менше ніж 3200 грн. О.Лапенко нагадала роботодавцям про відповідальність за порушення законодавства про зайнятість та попередила про перевірки.

Начальник Управління соціального захисту райдержадміністрації Ольга Блікян звернула увагу на відновлення в 2017 році роботи районної робочої групи з легалізації трудових відносин, та підкреслила, що сільське господарство у Верхньодніпровському районі являється пріоритетним видом діяльності, тому легалізації трудових відносин в сільській місцевості в поточному році з боку органів влади буде приділятися особлива увага.

Перший заступник Кам’янського об’єднаного УПФУ Дніпропетровської області Анна Білоус проінформувала про порядок обчислення страхового стажу найманих працівників, його залежність від періоду легального перебування в трудових відносинах, вплив сплачених страхових внесків на розмір пенсійного забезпечення.

Точку зору роботодавця в питанні легалізації праці в сільському господарстві висловили представники сільськогосподарських підприємств району. На їхню думку, основною перепоною детінізації трудових відносин являється доволі значні податкові навантаження на фонд оплати праці, що не сприяє розвитку підприємства та не стимулює роботодавця до підвищення рівня оплати праці найманим працівникам.

Під час проведення заходу обговорювались всі рішення Уряду, які спрямовані на соціальний захист, сприяння зайнятості, у тому числі врегулювання правових аспектів трудових відносин в сільському господарстві.

За результатом заходу прийняте рішення щодо залучення до участі в рейдах робочої районної групи з легалізації представника ГУ Держпраці та активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо необхідності дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість.