20.12.2017 | 11:00

В рамках роботи Всеукраїнського тижня права у приміщенні Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар для 23 безробітних демобілізованих учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб.

Начальник відділу організації працевлаштування населення Оксана Андрієнко інформувала присутніх про державні комунікації, що вийшли на новий рівень, нові підходи до створення інформаційних кампаній, нові інструменти для правильного реагування на критику,

Фахівець міського бюро безоплатної правової допомоги Тетяна Черниш презентувала присутнім  проект «Я МАЮ ПРАВО!», що є яскравою ілюстрацією якісних змін в комунікації між громадянином і державою.

Учасники зустрічі дізналися про особливості проекту, пов’язані з новою філософією діяльності Міністерства юстиції. «Насамперед, вона полягає у перетворенні Міністерства на своєрідний великий сервісний центр, який знає про нагальні потреби громадян і запроваджує інструменти для їхнього задоволення. Адже на старті проекту соціологічні опитування показували, що більшість українців відчувають себе незахищеними у правовому плані», - зазначила вона.

Учасники семінару дізналися про модель функціонування системи безоплатної правової допомоги, яка в тому числі включає в себе забезпечення з боку держави адвокатських послуг для малозабезпечених та соціально вразливих категорій громадян, компетенції та систему роботи Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка вже одержала скорочену назву «Антирейдерська комісія». У той же час було акцентовано на тому, що стратегія проекту в широкому сенсі спрямована на підвищення поінформованості населення про їхні права та обов’язки і, як наслідок, формування відповідної правової свідомості, яка б значно змінила сприйняття українцями своєї ролі в державі, як активної її частини, і саме ставлення до цієї держави як до правової.

Проект, зі слів Тетяни Черниш, задумувався як мобільний і гнучкий. «Його гасло, - «Знаю! Дію! Захищаю!» містить у собі не лише парадигму реакції на запити, але передбачає реагування на потенційні виклики.  Постійний моніторинг інформації дає можливості превентивно на законодавчому рівні піднімати соціально-значимі питання, підтримувати відповідні законотворчі ініціативи. А використання різних засобів комунікації, куди входять і он-лайн спілкування, і телефони «гарячої лінії», дозволяють регулярно вносити корективи до блоку суспільних запитів, робити їх більш відповідними моменту», - акцентувала фахівець міського бюро безоплатної правової допомоги.

Також учасникам семінару наголосили, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України проект «Я МАЮ ПРАВО!» одержав статус національного. У листопаді 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

До відома, проект реалізується за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» та має на меті інформувати українців про їхні права і навчити громадян ці права захищати.