11.01.2022 | 13:58

З 1 січня в Україні стартувала нова державна бюджетна програма сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей – безробітні особи зазначеної категорії зможуть отримати фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу.

Фахівці Відділу надання соціальних послуг у Криничанському районі Кам’янського міського центру зайнятості (Відділ) розпочали реалізацію нової програми – зустрілися з представниками Криничанської селищної ради та Криничанського відділу Управління соціального захисту населення Кам’янської районної державної адміністрації.

Сторони склали спільний план заходів з питань впровадження програми на Криничанщині та опрацювали покрокову інструкція отримання такої допомоги мешканцями громади.

Начальниця Відділу Тамара Стефанюк зазначила, що охочі започаткувати власну справу весь час перебуватимуть під супроводом фахівців служби зайнятості.

«Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості. Вони надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання», – зауважила Т. Стефанюк.

До відома: безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути за мінусом сплачених за цей час податків. Але якщо підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати кошти не потрібно. Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Також необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.