26.09.2017 | 14:05

З метою забезпечення доступності населення сільської місцевості до послуг служби зайнятості, сприяння підвищенню поінформованості мешканців села про права та соціальні гарантії, послуги служби зайнятості, перспективи працевлаштування, проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи з учнівською молоддю, формування тісного діалогу з роботодавцями щодо гармонізації попиту і пропозиції робочої сили фахівці Синельниківського міськрайонного центру зайнятості провели виїзну з використанням мобільного центру професійної орієнтації на території Іларіонівської селищної ради.

В рамках заходу відбулось проведення семінару для роботодавців «Позитивний імідж центру зайнятості як сервісної організації щодо задоволення потреб роботодавців», профорієнтаційного заходу для учнівської молоді «Урок вибору професії» та семінару для населення «Служба зайнятості – працівникам села».

Директор Синельниківського міськрайонного центру зайнятості Ніна Болтнєва презентували соціальні послуги, які надає служба зайнятості. «Наші послуги спрощуються та вдосконалюються з метою кращого обслуговування наших клієнтів», - сказала вона.

Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями МРЦЗ Євгенія Тупікова розповіла про вивчення потреб та надання допомоги роботодавцям щодо укомплектування підприємств персоналом; механізм компенсації витрат на оплату праці, сплати єдиного соціального внеску роботодавцю при працевлаштуванні осіб з числа ВПО та можливість стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць.

Під час заходу присутні ознайомилися з інформацією про: умови реєстрації та отримання статусу безробітного для мешканців сільської місцевості, стан ринку праці, навчальні заклади, де можна здобути обрану професію за направленням центру зайнятості.

Фахівці міськрайцентру зайнятості розповіли про можливість участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру; отримання ваучерів для осіб, яким виповнилося 45 років та підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями.

Учнів Іларіонівської середньої загальноосвітньої школи та Іларіонівської філії І-ІІ ступенів опорного навчального закладу «Іларіонівська середня школа» ознайомили з основними правилами оптимального вибору професії та можливостями державної служби зайнятості щодо професійного визначення школярів. Старшокласники обговорювали переваги отримання робітничих професій, їх необхідність та роль у житті людей, а також питання майбутнього працевлаштування на підприємства міста та району, які працюють стабільно.

На базі мобільного центру профорієнтації учасники заходу мали нагоду скористатись інформаційними матеріалами про підприємства, самостійно попрацювати з описами актуальних професій, переглянути анімаційні відеоролики профорієнтаційного спрямування «Ким бути в майбутньому?», та під час індивідуальних консультацій фахівців центру зайнятості отримати вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили. Бажаючі мали можливість перевірити відповідність професійних намірів індивідуальним здібностям пройти профдіагностичне консультування за методикою Є.О.Климова.

Шукачі роботи ознайомились із наявними вакансіями для сільського населення, станом роботи підприємств та фермерських господарств на території Іларіонівської селищної ради, рівнем заробітної плати за ними, дізнались про вимоги до претендентів на роботу та умови соціального забезпечення працівників на підприємствах.

Під час зустрічі з представниками роботодавців були обговорені основні питання щодо спільного вирішення питань підбору кадрів та укомплектування підприємств персоналом, потреби в кадрах на перспективу; досягнуто домовленість щодо організації спільних заходів за участю представників підприємств для незайнятого населення.

Під час виїзної акції інформаційно–консультаційними послугами скористалися понад 80 осіб, які проживають на території селищної ради: зайняте та незайняте населення, роботодавці, учні 9 класів.

З початку 2017 року Синельниківським міськрайонним центром зайнятості працевлаштовано 253 особи з сільської місцевості. Це складає 40 % від загальної кількості мешканців сільської місцевості, що перебували на обліку.