02.08.2019 | 11:00

Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти ДСЗ (Центр) сьогодні – сучасний заклад професійної освіти дорослих, який має свій неповторний імідж та вагомі досягнення в реалізації державної політики зайнятості в Україні та соціального захисту населення.

Майже десятий рік поспіль навчальний заклад орієнтує свою діяльність на забезпечення високої якості професійної освіти, готує кваліфікованих робітників для різних галузей економіки не тільки Дніпропетровщини, а й усієї України. З початку 2019 року у Центрі пройшли навчання 3187 слухачів, з них за професіями  -  345 осіб.

Одним із напрямів навчальної та організаційної діяльності Центру є його участь у міжнародних проектах, форумах, наукових виставках, конференціях, експертних комісіях, Всеукраїнських конкурсах, навчальних онлайн проектах, профорієнтаційних Квестах, Днях кар’єрах.

Зокрема, Центр бере участь у міжнародному регіональному україно-німецькому  проекті «ЕХАМ Дніпро», мета якого вивчення  можливості дуального навчання дорослого населення на базі компаній роботодавців, стимулювання і заохочування підприємств до впровадження дуальної форми підготовки робітничих кадрів.

За результатами Десятої Міжнародної виставки «Сучасні освітні заклади – 2019», що проходила у м. Київ, Центр   нагороджений срібною медаллю та Дипломом переможця за конкурсну роботу «Забезпечення конкурентоздатності та мобільності дорослого населення на ринку праці через формування інформаційно-цифрової компетентності».  До того ж навчальний заклад презентував даний досвід на  науково-практичній конференції «Створення інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти України», що пройшла в рамках Виставки.

Дніпропетровський центр ПТО ДСЗ  здобув ІІ місце у номінації «Веб-сайти закладів професійної (професійно-технічної) освіти», на ІХ Всеукраїнському конкурсі Міністерства освіти і науки України на кращий  WEB-сайт закладу освіти.

З метою обміну досвідом та кращою практикою щодо європейських та міжнародних стандартів в соціальному захисті громадян Центр став учасником роботи експертної місії «ТАІЕХ» (Technical Assistance Information Exchange) – це інструмент технічної зовнішньої допомоги, що надається Європейською Комісією для обміну інформацією з метою розбудови інституціональної спроможності, необхідної для адаптації національного законодавства до acquis communautaire. Також одним з головних завдань програми є забезпечення підвищення професійної кваліфікації державних службовців.

В рамках X Ювілейного міжнародного медичного форуму «Інновації в медицині – здоров’я нації», де висвітлювалися питання медичної реформи та впровадження в медицину інноваційних технологій, начальний заклад взяв участь у роботі Всеукраїнської медсестринської школи.

На обласному вебінарі «Досягнення успіху здобувачами освіти на уроках інформатики та інформаційних технологій» Центр презентував досвід формування інформаційно-цифрової компетентності слухачів через використання ІКТ в освітньому процесі навчального закладу.

В рамках Національного соціального проекту  «Місто Професій» Центр презентував освітні послуги, перспективи професійної підготовки та професії, що можна здобути у навчальному закладі європейського рівня.

Значне місце у роботі Дніпропетровського центру ПТО ДСЗ посідає здійснення  навчально-методичної діяльності.

Так, розроблені методичні матеріали щодо підтвердження неформального навчання за професіями: 5220 Продавець непродовольчих товарів, 7212 Електрогазозварник (2,3,4 розряди) та 5132 Молодша медична сестра з догляду за хворими.

Електронні посібники та навчально-методичні комплекси, розроблені Центром, пройшли науково-методичну експертизу та схвалено Міністерством освіти і науки України для використання у закладах професійної (професійно-технічної освіти): «Операційна система Windows-10», «Засоби комп’ютерних інформаційних систем», «Основи 3D  друку». 

Чимало традиційних різноманітних заходів, у т.ч. профорієнтаційних,  започатковані Дніпропетровським центром ПТО ДСЗ та проходять на його базі.

Так, щорічний Педагогічний  фестиваль та Методичний Брейн-ринг стали своєрідним майданчиком обміну досвідом, обговорення найбільш важливих педагогічних здобутків, аналізу практичних рішень у сфері освіти, презентації методичних розробок в галузі освіти.

Дні відкритих дверей Центру для учнівської молоді регіону та безробітних проходять за інтерактивною методикою: відвідувачі стають активними учасниками майстер-класів за робітничими професіями та на практиці «тестують» себе у ролі фахівців різних спеціальностей.

Так, вихованці КЗ «Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат», учні 10-х та 11-х класів загальноосвітніх шкіл Дніпра, старшокласники загальноосвітніх шкіл Дніпровського району та об’єднаних територіальних громад стали учасниками профорієнтаційних заходів, Квестів та Днів кар’єри, де Дніпропетровський центр ПТО ДСЗ презентував перспективи професійної підготовки і подальшого працевлаштування.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей Центр провів ряд профорієнтаційних заходів, екскурсій, сюжетно-рольових та інтерактивних ігор, вікторин не лише для дітей Дніпра, а їх батьків.

Педагогічний колектив Дніпропетровського центру ПТО ДСЗ постійно працює над самовдосконаленням та саморозвитком. Так, викладацький склад пройшов навчання на тренінгу «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» від Міжнародної організації праці «Підготовка тренерів по ГБІ/РВСБ» в рамках реалізації Проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». Отримані знання викладачі Центру – тренери втілили у розробці серії практичних семінарів та тренінгів для слухачів навчального закладу на тему: «Розпочни свій бізнес». 

Дніпропетровський центр ПТО ДСЗ активно співпрацює з друкованою педагогічною пресою. Так, у фаховому журналі «Профтехосвіта» постійно публікуються розробки уроків теоретичного та виробничого навчання, статті, які висвітлюють роботу Центру за пріоритетними напрямами діяльності.