19.11.2019 | 15:54

З метою ознайомлення учнівської молоді з професіями залізничної галузі, які є затребуваними на сучасному ринку праці, фахівці Синельниківської міськрайонної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості (Філія) провели інтерактивний профорієнтаційний КВЕСТ «Я – PROFI». Захід відбувся на території Регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» структурного підрозділу «Синельниківська дистанція колії» для школярів СЗШ №3. У заході взяли участь 20 дітей.

Пройшовши детальний інструктаж з техніки безпеки перебування на об’єктах та структурних підрозділах залізничного транспорту України для школярів розпочалася захоплююча та пізнавальна «подорож» до світу професій залізничної галузі.

В ході професіографічної екскурсії школярі ознайомилися з діяльністю та спеціалізацію підприємства, його специфікою, отримали інформацію щодо кількості та складу працюючих, переліку вакантних посад.

«Синельниківська дистанція колії» – одне із ринкоутворюючих підприємств Синельниківського району. Основне завдання підрозділу – це ремонт та поточне утримання залізничної колії, земляного полотна, штучних та інших споруд і пристроїв колійного господарства у робочому стані для забезпечення безпечного і безперебійного руху поїздів. У колійному господарстві зайнята одна шоста працівників всього залізничного транспорту. На сьогоднішній день на підприємстві працює 400 робітників», – розпочала захід заступник начальника структурного підрозділу «Синельниківська дистанція колії» Альона Жидченко.

У наступному етапі КВЕСТУ хлопці та дівчата завітали до кувального, слюсарного, токарного цехів. Діти мали можливість на власні очі побачити повний цикл виробничого процесу, а також спостерігали за роботою представників таких професій, як: коваль, монтер колії, черговий по переїзду, машиніст колійних машин, токар, електрик, електрогазозварник, оператор дефектоскопічних візків.

«Робота на залізниці передбачає можливість професійного зростання, перекваліфікації, навчання у залізничних вищих навчальних закладах та дорожньо – технічних школах», - зазначила Альона Жидченко.

Завершуючи захід фахівці Філії разом із школярами обговорили шляхи та форми здобуття професій залізничного транспорту, зокрема діти дізналися, що служба зайнятості здійснює навчання фахівців залізничної галузі на базі Дніпровського центру професійно - технічної освіти державної служби зайнятості.