У Відділі надання соціальних послуг у Томаківському районі Нікопольського міськрайонного центру зайнятості відбувся профконсультаційний семінар для безробітних «Ефективне ведення сільського господарства» за участю викладачки відділення «Водні ресурси та аквакультура» Нікопольського коледжу Дніпровського державного аграрно-економічного університету Ганни Коновалової. У семінарі взяли участь 30 шукачів роботи.

Мета зустрічі - розкриття питання самозайнятості у сфері сільського господарства, зокрема шляхом ведення підприємницької діяльності.

Фахівці Відділу ознайомили присутніх із тенденціями ринку праці району та області, перспективами розвитку сільськогосподарського підприємництва в регіоні, можливостями відкриття власного бізнесу за сприяння служби зайнятості.

Під час заходу Ганна Коновалова розповіла слухачам про такий вид сільськогосподарської діяльності, як аквакультура: про види, форми, зміст ведення та напрями (вирощування товарної продукції, рибопосадкового матеріалу або надання рекреаційних послуг).

«Після визначення напрямку, форми та виду аквабізнесу бажано суб’єкту аквакультури підготувати бізнес-план або виробничу програму діяльності. Зазвичай бізнес-план включає в себе кошторис витрат, організаційно-технологічні параметри виробництва, визначення ризиків, визначення ринків збуту та економічний прогноз прибуткової частини. Тому, коли аквабізнесмен-початківець визначився де, як і яким чином він буде вирощувати рибу або надавати послуги, необхідно набути відповідного правового статусу - юридичної особи або фізичної особи-підприємця», – зауважила Ганна Володимирівна.

Викладач відповіла на численні питання слухачів семінару та надала індивідуальні консультації.

Наприкінці заходу шукачі роботи висловили вдячність фахівцям Відділу та представнику коледжу за отримані знання та корисні поради, які стануть їм у нагоді при започаткуванні власного сільського господарства.