Відкриття кордонів створило додаткові можливості для трудової міграції громадян, які хочуть підвищити рівень життя шляхом тимчасових поїздок за кордон з метою заробітку. Це спричинило зростання тимчасової трудової міграції, яка з одного боку є для громадян джерелом матеріального збагачення, а з іншого може привести до негативних наслідків у вигляді торгівлі людьми, експлуатація праці тощо.

Фахівці Інформаційно-консультаційного центру (ІКЦ), що діє на базі Відділу надання соціальних послуг в Соборному районі Дніпровського міського центру зайнятості (Відділ) провели семінар «Легальна зайнятість за кордоном – основа захисту прав і свобод трудових мігрантів», де проінформували безробітних про особливості працевлаштування за кордоном.

«Служба зайнятості інформує громадян, які бажають працювати в країнах ЄС, що для захисту своїх прав на території тієї чи іншої країни їм обов'язково треба мати договір з роботодавцем і страховку. Щоб не стати жертвами шахраїв трудовим мігрантам треба знати і дотримуватися законів країни, в яку вони їдуть на заробітки», – зазначає фахівець Відділу Ольга Доценко.

Про особливості еміграції до однієї з країн ЄС в рамках проекту «Обізнаний та готовий до Німеччини» розповіла консультант БФ «Карітас Донецьк» Тамара Солощенко. На прикладах вона довела учасникам семінару наскільки важливо знати закони, культуру, мову та звички країни, до якої плануєте від’їжджати.

Учасникам заходу наголосили ще на один аспект трудової міграції українців – це соціальний захист після повернення в Україну. Чи матимуть ці люди пенсійні накопичення на батьківщині та інші соціальні гарантії? На ці та деякі інші питання шукачі роботи отримали змістовні відповіді, які допоможуть зробити правильний вибір зваживши всі «за» і «проти» трудової міграції.