Відповідно до положень Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік у Жовтоводській міській філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар-групова консультація для 15 зареєстрованих безробітних осіб передпенсійного віку.

До заходу запросили представницю Відділу обслуговування громадян №11 (сервісний центр) ГУ Пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталію Мартинко.

Наталія Григорівна проінформувала присутніх про особливості обчислення страхового стажу, терміни та умови виходу громадян на пенсію; роз’яснила, яким чином розмір заробітної плати впливає на розрахунок пенсійного забезпечення; розповіла про підвищення мінімального страхового стажу для призначення пенсії за віком, перерахунок пенсії особам, що досягли 65-річного віку з 1 січня 2021 року.

Також вона проінформувала про перехід до сучасних стандартів надання послуг через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

«Через несплату роботодавцем єдиного соціального внеску та «тіньову» заробітну плату працівникові не зараховується страховий стаж та виникає ризик неотримання пенсії за віком, по інвалідності чи в інших випадках, передбачених законодавством. Тож запорукою отримання гідної пенсії є офіційне працевлаштування», - зауважила Н Мартинко.

Наприкінці семінару присутні мали можливість отримати індивідуальні роз’яснення щодо призначення пенсії та порядку подання і оформлення документів.

По завершені заходу директорка Філії Світлана Іванова домовилась з представницею ПФУ щодо подальшого проведення спільних заходів з метою інформування безробітних про негативні наслідки будь-яких форм «тіньової» зайнятості.