У перший робочий день хочеться показати себе якнайкраще. Чи хоча б не припуститись багатьох помилок. Вірите чи ні, але через цей досвід можна пройти із задоволенням, яке лише посилюватиметься надалі. Ці поради допоможуть вам у найважливіший - перший день.

1. По одежі стрічають

Питання вирішується легко - дізнатися про офіційний дрес-код, якщо він існує. Правильний одяг може надати впевненості та допомогти вразити нових колег. Це ваша презентація перед командою та компанією, отже приділить їй час та увагу.

2. Приходьте вчасно

Це може здаватися очевидним, але подумайте заздалегідь, яким транспортом ви дістанетеся роботи, де припаркуєте автомобіль. Ніхто не захоче слухати виправдання про те, що ви потрапили у затор. Сплануйте все - і не хвилюйтеся про це у свій перший день.

3. Будьте впевненими

Робоче місце, особливо якщо воно для вас перше, майже призначене для того, щоб змусити вас нервувати. То ж просто пам’ятайте, що всі навколо колись так само нервували на новому місці серед нових людей. Від вас не вимагають всього й одразу, тому залишайтеся привітними і починайте вчитися.

4. Привітайтеся

Керівник представить вас колегам, але привітайтеся і познайомтеся також і з іншими людьми, якщо вам доведеться з ними зустрітися. Це може статися біля кавового апарату чи на кухні - будь-яке місце буде доречним. Дивіться в очі, усміхайтеся та потисніть людині руку. Якщо у вас є коротенька розповідь про себе, використовуйте її, щоб справити гарне враження.

5. Запитуйте

Що більше ви запитаєте та з’ясуєте відразу, то краще. Також намагайтеся запам’ятати якомога більше. Нова робота - найкращий час запитати про все, що вам незрозуміло, і дуже добре, якщо ви засвоїте ці знання. Будьте організованими від самого старту.

6. Пам’ятайте, про що говорили на співбесіді

Компанія найняла вас з якоїсь причини, тому покажіть, що ви здатні робити те, що обіцяли, чи бути тією людиною, яка відповідає посаді. Також призвичайтеся занотовувати всі ваші досягнення, щоб у належний час легко зрозуміти власний прогрес.

7. Соціальні мережі

Не забудьте оновити інформацію про вашу посаду на сторінках у соціальних мережах, а також підписатися на сторінки компанії та колег, якщо ви ще цього не зробили.

8. Будуйте справжні стосунки

Будьте ввічливими, привітними та просто будьте собою, але завжди пам’ятайте, що найкращі робочі стосунки базуються на повазі та довірі, а повага та довіра - це наслідок дій, а не слів. Можливо, спочатку у вас не буде потрібних контактів, навичок чи досвіду, але для того, щоб наполегливо вчитися та працювати, нічого особливого не потрібно.

9. Насолоджуйтеся першим днем!

Перший день на роботі може стати справді приємним, якщо ви сплануєте все, що можна спланувати, та продемонструєте свою жагу до навчання. Ніхто не чекатиме від вас неспроможних досягнень з першої секунди, тому розслабтеся та насолоджуйтеся.