Дніпропетровська обласна служба зайнятості, співпрацюючи з ПрАТ «Дніпровагонмаш», одним із провідних підприємств регіону з розробки та виготовлення вантажних вагонів та промислових залізничних вагонів, відгукнулась на прохання начальника відділу кадрів Людмили Юхименко провести тренінг з фахівцями підприємства.

15 – 16 листопада відділи з напрямку рекрутингової роботи Дніпропетровського обласного та Кам’янського міського центрів зайнятості організували та провели дводенний тренінг на тему: «Використання внутрішніх ресурсів особистості для запобігання професійного вигорання». У заході взяли участь 30 осіб – начальники відділів та начальники промислових цехів заводу, робота, яких пов’язана зі спілкуванням з людьми.

Мета заходу - навчити спеціалістів використовувати особистісні ресурси, щоб уникнути ризиків вигорання на робочому місці.

Під час тренінгу фахівець відділу обласного центру зайнятості Олена Бобир звернула увагу присутніх на перші ознаки професійного вигорання. Учасники усвідомили, що синдром вигорання починається зі звичайної втоми, дратівливості, відчуття тривоги. Людина займається професійною діяльністю через силу, стає дратівливою.

Важливим етапом у роботі групи було обговорення стресу як основного фактору виникнення професійного вигорання та фаз стресу. Фахівці визначали свої головні стресори та дізнавались, як працювати зі стресовою ситуацією.

Також учасники практикували вправи психологічної саморегуляції для збереження позитивних емоцій в стресових ситуаціях, визначали власні джерела сили. Присутні обговорили вправи у групі, зробили висновки та розглянули методи самоаналізу і самодопомоги подолання стресу.

В рамках тренінгу були відпрацьовані техніки для профілактики та усунення професійного вигорання (пов’язані з диханням, формуванням думок, емоційною реакцією на власні відчуття і зовнішні події, а також техніки, пов’язані з тілом: усунення напруженості, вправи для розслаблення).

Тренінг дозволив покращити власний емоційний стан, розширити зону психологічного комфорту та детально проаналізувати особисте ставлення кожного до роботи. 

Фахівці підприємства висловили щиру вдячність та виявили бажання щодо подальшого проведення подібних тренінгів.