Що таке емоційний інтелект? Чому сьогодні до нього такий інтерес? І, яка користь з емоційного інтелекту мені? На ці питання намагалися знайти відповідь фахівці відділу активної підтримки безробітних Дніпровського міського центру зайнятості під час навчання, яке днями провела провідний фахівець з профорієнтації Єлизавета Марохіна. Навчання проходило в рамках впровадження інституту кар’єрного радника.
У ході міні-тренінгу його учасники визначилися з поняттям «емоційний інтелект», пройшли тестування за методикою Н. Холла. Визначили, кожен для себе, рівень своєї самомотивації, емпатії, емоційної обізнаності, управління власними емоціями та емоціями інших людей.
Наступним етапом міні-тренінгу стало знайомство з вправою «Програма утворення соціальних емоцій» та технікою «Емоційної свободи», як ефективним засобом роботи зі своїм тілом та розумом.
«Нездатність керувати емоціями часто свідчить про нездатність керувати стресом, що може привести до серйозних проблем зі здоров’ям. Неконтрольований стрес сприяє підвищенню кров’яного тиску, пригнічує імунну систему, підвищує ризик серцевого нападу та інсульту і прискорює процеси старіння. Розвинений емоційний інтелект допомагає значно знижувати рівень стресу. Тому дуже важливо знати та застосовувати у житті, а особливо в роботі з людьми, вправи та техніки, які допомагають керувати емоціями», - зауважила провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Єлизавета Марохіна.
Учасники тренінгу визначили, що управлінню взаємовідносинами сприяють: ефективне використання невербального спілкування, застосування гумору для зменшення стресу, сприйняття конфлікту як можливості розвивати ближчі стосунки.
Розуміючи власні емоції та вміючи їх контролювати, людина здатна краще виражати свої почуття та розуміти, як почуваються інші люди, знайти баланс між розумом і почуттями та наблизитись до відчуття гармонії у житті. Завдяки цьому спілкування стає більш ефективним, а стосунки, як на роботі, так і в особистому житті – сильнішими!