В рамках взаємодії Державної служби зайнятості України з ГУ Держпраці у Верхньодніпровській філії Дніпропетровського ОЦЗ пройшов семінар для роботодавців державної та комунальної форм власності. Окрім представників Верхньодніпровської філії, ГУ Держпраці у Дніпропетровській області, до участі в семінарі були запрошені представники Пенсійного фонду України.

Директор Верхньодніпровської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ Чопенко Наталія зауважила, що незважаючи на зміну статусу та назви, районна філія виконує функції державної служби зайнятості та надає послуги клієнтам в повному обсязі. «Співпраця з роботодавцем та задоволення його потреб в кадрах являється пріоритетним напрямком діяльності служби зайнятості, тому для своєчасного інформування про зміни в законодавстві та упередження випадків адміністративної відповідальності, районна філія залучає до участі в інформаційних семінарах для роботодавців соціальних партнерів та контролюючі органи», - зауважила Н.М. Чопенко.

Учасників семінару також інформували про види трудових відносин, основні форми звітності до служби зайнятості, види послуг служби зайнятості для роботодавців, в т.ч. компенсацію ЄСВ, громадські та інші роботи тимчасового характеру, компенсацію витрат на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО, стажування на робочому місці, професійне навчання на замовлення роботодавця, а також причини виникнення та засоби упередження страхових випадків.

Заступник начальника Верхньодніпровського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Мелетич Світлана проінформувала про основні аспекти пенсійного забезпечення громадян в Україні, зокрема щодо порядку обчислення страхового стажу, залежності величини пенсії від страхового стажу, порядку нарахування пенсійного забезпечення та необхідності своєчасного нарахування та повної сплати ЄСВ і заробітної плати в розмірі не менше мінімальної.

Про головні аспекти кадрової політики та документообігу розповіла  головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Лапенко Оксана. Вона детально зупинилася на питаннях підстав для проведення інспекційних відвідувань, порядку та термінів подання повідомлення про прийняття на роботу працівника, порядку накладання та розміру штрафних санкцій при порушенні роботодавцем законодавства про працю, звернула увагу на недопущення затримки виплати заробітної плати, нарахування її в повному обсязі та обов’язковості проведення індексації. «ГУ Держпраці не являється караючою структурою, основним завданням інспектора є консультативна та роз’яснювальна робота, в тому числі спільно зі службою зайнятості», - підкреслила вона.