З метою активізації роботи щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру у Відділі надання соціальних послуг в Томаківському районі Нікопольського міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців «Громадські та інші роботи тимчасового характеру». В обговоренні взяли участь представники 9 підприємств району.

На початку заходу учасники ознайомилися з положеннями Порядку організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 №175, який визначає механізм організації таких робіт, а також фінансування їх організації.

Фахівець Відділу Валентина Журавель акцентувала увагу присутніх на той факт, що роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях, тобто для цього не можуть бути використані вакантні посади та вільні робочі місця, які існують на підприємстві.

«У разі, коли на підприємстві виникає певний обсяг робіт, що потребує залучення додаткових працівників, роботодавці подають до центру зайнятості інформацію про потребу у робочій силі. Відповідно до заявки роботодавця, з врахуванням його вимог та побажань, центр зайнятості здійснює направлення осіб, що перебувають на обліку. Обов’язковою вимогою є те, що до тимчасових робіт не відносяться роботи, які пов’язані з ризиком для життя», - зазначила В.Журавель.

Присутні отримали роз’яснення щодо оплати праці та сплати єдиного внеску.

Роботодавці обмінялися досвідом роботи, обговорили зміни в законодавстві, а також провели діалог щодо напрямків подальшої спільної діяльності зі службою зайнятості з питань зайнятості населення.