26 листопада у приміщенні відділу надання соціальних послуг в Томаківському районі Нікопольського МРЦЗ пройшов семінар з питання розширення можливостей працевлаштування людей з інвалідністю. Представники 8 роботодавців району обговорили особливості працевлаштування осіб з інвалідністю, додаткові умови для створення робочого місця для таких осіб та інше.

Фахівці служби зайнятості зазначили, що відповідно до законодавства, з метою реалізації творчих і виробничих здібностей людей  з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом. Зокрема, відповідно до ст. 172 КЗпП на роботодавця покладається обов’язок організувати працевлаштування людей  з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці. Залучення людей  з інвалідністю до понаднормових робіт та робіт у нічний час без їх згоди не допускається.

Якщо такі особи бажають працювати неповний робочий час, то роботодавець має встановити відповідний графік їх робочого часу.

Прийняття на роботу людини з інвалідністю оформляється в загальному порядку. Такий працівник подає заяву про прийняття на роботу та ряд необхідних документів для прийняття на роботу, зокрема: паспорт, трудову книжку, документ про освіту, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копію пенсійного посвідчення, довідку МСЕК (про присвоєння йому відповідної групи інвалідності), індивідуальну програму реабілітації, що видається МСЕК.

Окремо представникам роботодавців наголосили, що відповідно до частини третьої ст. 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» відмова в укладенні трудового договору не допускається. Але відмовити можна, коли за висновком МСЕК стан здоров’я працівника перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю та безпеці праці інших осіб або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру й обсягу загрожує погіршенню здоров’я інваліда.

Присутні роботодавці отримали вичерпні відповіді на питання щодо працевлаштування людей з інвалідністю та прийшли до висновку, що тісна співпраця роботодавця та служби зайнятості допоможе у працевлаштуванні осіб такої категорії та покращенню рівня їх зайнятості.