З метою інформування безробітних про переваги легального працевлаштування заступниця директорки Синельниківської міськрайонної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Світлана Рерук разом із начальницею відділу праці, охорони праці та соціально-трудових відносин УПСЗН Синельниківської міської ради Яною Савченко провели семінар для 8 безробітних осіб.

Світлана Анатолівна ознайомила присутніх із ситуацією на місцевому ринку праці та зауважила, що офіційне працевлаштування – це «подушка безпеки» для працівника, яка захищає від непорядних роботодавців і гарантує соціальних захист.

«Обов’язок служби зайнятості – інформувати громадян про негативні наслідки, які несе «тіньова» зайнятість. Кожна людина має вирішити, що для неї важливіше – жити сьогоденням, або ж впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та забезпечуючи собі майбутнє», - зазначила С. Рерук.

Яна Савченко зазначила, що погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюється пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсація тимчасової непрацездатності.

Наприкінці зустрічі шукачі роботи були попередженні про негативні наслідки зайнятості без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем.