На сьогодні не поодинокі випадки, коли фізичні особи (роботодавці) не укладають трудові договори, а наймані працівники не наполягають на їх укладенні. На жаль, чимало громадян живуть «одним днем», надаючи перевагу тимчасовим сумнівним «вигодам». Тому останнім часом все частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин, тобто «нелегальної» зайнятості.

Треба зазначити, що від цього страждає насамперед особа, яка погоджується на таку працю. Чому важливо працювати не по усній домовленості, а бути працевлаштованим офіційно – уклавши трудовий договір з роботодавцем? Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення.

Служба зайнятості всіляко інформує населення про негативні наслідки «тіньової» зайнятості, постійно проводиться інформаційна робота як з зайнятим, так і незайнятим населенням.

24 липня 2018 року в приміщенні Дніпровського міського центру зайнятості відбувся семінар для безробітних на тему: «Легальна зайнятість».

У заході взяли участь представник Центру правової інформації та консультацій Всеукраїнського Благодійного Фонду “ГОРЄНІЄ” Олег Петров та 24 безробітні особи.

Діяльність даної організації включає в себе надання безоплатної правової допомоги населенню в цивільних та адміністративних справах.

У ході семінару були обговорені питання переваг легальної зайнятості, ризиків та наслідків нелегальної зайнятості як в Україні, так і за кордоном. «Перед тим, як підписати угоду з роботодавцем необхідно дуже уважно з нею ознайомитись, тому що в даному документі повинна буди надана детальна інформація про умови праці, трудові обов’язки, заробітну плату, тощо. Не буде зайвим, звернутись за консультацією до юриста Фонду, який надасть Вам кваліфіковану допомогу», – зазначив Олег Петров.

Безробітним були надані контактні дані Фонду ГОРЄНІЄ та інших організацій, які опікуються питаннями легалізації зайнятості. Озвучена інформація допомогла присутнім усвідомити той факт, що легальна зайнятість є запорукою стабільного майбутнього.

По завершенню заходу безробітні подякували Олегу Петрову за змістовне консультування та мали можливість поставити особисті питання.