Щороку 3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

До цього дня, 27 листопада 2019 року у Вільногірській міській філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбувся семінар для осіб з інвалідністю за участю головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Управління соціального захисту населення Департаменту соціально - гуманітарної політики Вільногірської міської ради Світлани Василини та головного спеціаліста Вільногірського бюро безоплатної правової допомоги Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталії Савчук. Учасниками зустрічі стали 9 безробітних осіб з інвалідністю.

Учасників семінару ознайомили зі спектром послуг, що надає служба зайнятості, можливостями працевлаштування осіб з інвалідністю, станом ринку праці та актуальними вакансіям.

«Надання якісних соціальних послуг людям з інвалідністю, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці – є пріоритетним напрямком діяльності служби зайнятості, тому питання надання соціальних послуг, а саме: профорієнтаційних, сприяння працевлаштуванню, професійному навчанню завжди знаходиться у центрі нашої уваги», - зазначає фахівець Філії Наталія Бондаренко.

У свою чергу соціальні партнери розповіли про безоплатне забезпечення санітарно-курортними путівками за наявності медичних показань, а також про можливість безоплатно отримати засоби для полегшення пересування та протезні вироби.

Світлана Василина надала перелік документів, необхідний для оформлення матеріальної допомоги на лікування та розповіла учасникам про можливість навчання у Всеукраїнському центрі реабілітації інвалідів.

«Якщо вам необхідна юридична консультація або правовий захист, наші фахівці допоможуть та нададуть повний спектр послуг, які передбачено законодавством», - підсумувала Наталія Савчук.

Як результат, захід збагатив уявлення запрошених про соціальну захищеність інвалідів з боку держави, зміцнив віру у свої сили та допоміг знайти однодумців.