3 грудня щорічно проходить Міжнародний день людей з інвалідністю. До цього дня, у Новомосковському міськрайонному центрі зайнятості пройшов семінар для осіб з інвалідністю за участі соціальних партнерів, з якими присутні могли поспілкуватись та отримати відповіді на свої питання.

Відкрив захід директор центру зайнятості Сергій Кадевич, який зазначив, що служба зайнятості є однією з тих державних установ, яка надає спектр соціальних послуг незайнятому населенню, у т.ч. людям з інвалідністю, які отримують всебічну допомогу у пошуку роботи та підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Фахівець з профорієнтації центру зайнятості Римма Термін ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості, наголосила на можливості проходження професійного навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та побажала бути активними стосовно власного працевлаштування.

У свою чергу, заступник начальника відділу Управління праці та соціального захисту м. Новомосковськ Наталія Застава, спираючись на сучасну законодавчу базу, розповіла про послуги Управління, що можуть отримати особи з інвалідністю. Вона розповіла про пільги та субсидії для людей даної категорії, питання забезпечення технічними засобами реабілітації, організацію санітарно-курортного лікування та інше.

Заступник начальника Новомосковського відділу обслуговування громадян головного управління ПФУ у Дніпропетровській області Тетяна Мельник оповістила про умови призначення пенсії по інвалідності та ознайомила з електронними сервісами Пенсійного фонду України.

Лікар-реабілітолог міськрайонної Новомосковської МСЕК Олена Дащенко розповідала про важливість трудової реабілітації з урахуванням особливості здоров’я кожної людини, про умови проходження МСЕК.

Керівник відділу Новомосковського бюро правової допомоги Тамара Білокінь розповіла про первинну та вторинну правову допомогу, наголосила на право осіб на первинну безкоштовну правову допомогу.

Під кінець заходу учасники разом з фахівцем з профорієнтації Іриною Пасішною взяли активну участь у тренінгових вправах: вони гуртувались, малювали власне колесо життя, будували плани на майбутнє, опановуючи методику прийняття рішень, знижували рівень власного стресового стану.