Фахівці Відділу надання соціальних послуг у Томаківському районі Нікопольського міськрайонного центру зайнятості (Відділ) провели «Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості» для осіб, які вперше звернулися до центру зайнятості. У заході взяли участь 10 осіб.

У ході семінару шукачів роботи ознайомили із спектром сучасних послуг служби зайнятості, а саме: супровід у пошуку постійної або тимчасової роботи; сприяння в започаткуванні власної справи; організація професійного навчання та профорієнтаційні послуги. Також на семінарі йшлося про негативні наслідки нелегальної трудової міграції та розглядалися питання запобігання дискримінації та тендерної нерівності при працевлаштуванні.

Фахівець Відділу Наталія Костюк проінформувала учасників заходу щодо можливості участі у інформаційних заходах служби зайнятості – семінарах, тренінгах; участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру та запропонувала скористатися електронними сервісами державної служби зайнятості. Наталія Леонідівна ознайомила слухачів з основними тенденціями розвитку сучасного ринку праці Томаківщини, проінформувала про кадрові потреби місцевих роботодавців та оголосила актуальні вакансії Томаківського району.

Закликаючи учасників семінару до легального оформлення трудових відносин Наталія Костюк зауважила: «Відсутність офіційних трудових відносин призводить до втрати трудового та страхового стажу. Позбавляє працівника соціального захисту та гарантій на отримання права щорічної основної відпустки, соціальної відпустки з вагітності та пологів; права на оплату лікарняного листа; захист від незаконного звільнення; гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць; соціальних виплат у разі нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання та цілої низки інших прав передбачених чинним трудовим законодавством».

Завершуючи семінар у форматі «питання-відповідь», учасники мали можливість отримати індивідуальну консультацію та поради фахівця служби зайнятості стосовно стратегії власного працевлаштування.