Публікація 056.ua м. Дніпро від 09.11.2023

Учасниками державного проєкту «Армія відновлення» вже стали майже 67 тисяч безробітних. На Дніпропетровщині до виконання суспільно корисних робіт залучено майже 2300 безробітних, з них 406 – внутрішньо переміщених людей.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Дніпропетровську обласну службу зайнятості.

Головне спрямування зазначених робіт орієнтовано на вирішення низки важливих питань життєдіяльності громад та допомогу армії.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Керівництво областей визначає, які роботи потрібні, повідомляє Центр зайнятості, який пропонує безробітним, які перебувають на обліку в центрі, долучитися до виконання таких робіт. Із цими людьми укладається терміновий трудовий договір на період виконання робіт

У нашому регіоні безробітні надають соціальні послуги в місцях зосередження ВПО: плетуть маскувальні сітки, приводять до ладу підземні приміщення та готують їх під найпростіші укриття, здійснюють пошив спецодягу та комплектуючих для ЗСУ, готують їжу військовим, розчищають та ремонтують дороги в населених пунктах тощо.

На людей, які залучаються до «Армії відновлення», поширюються вимоги законодавства про охорону праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Усього за виконання суспільно корисних робіт по області виплатили вже майже 14 млн грн.

Кабінет міністрів на засіданні 27 жовтня підвищив оплату праці за виконання суспільно-корисних робіт у рамках проєкту «Армія відновлення». Її збільшено у півтора рази – з 6700 грн до 10050 грн. При цьому з 1 січня наступного року зарплата учасників проєкту зросте до 10650 грн, а з 1 квітня - до 12 тисяч грн.

На Дніпропетровщині до "Армії відновлення" залучено 2300 безробітних: скільки їм платять