Вирішення проблеми зайнятості безробітних старшого віку є одним із важливих напрямів діяльності державної служби зайнятості. Криворізький міськрайонний центр зайнятості регулярно стає майданчиком для проведення спільних заходів, спрямованих на вирішення проблем окремих категорій безробітних, із залученням науковців і соціальних партнерів на ринку праці.

3 квітня 2019 року в Інформаційно-консультаційному центрі Криворізького міськрайонного центру зайнятості провели семінар-тренінг «Жінки в центрі уваги міжнародних організацій і служби зайнятості» з реалізації проекту «Відкритий інноваційний навчально-інформаційний клас» у сфері самозайнятості безробітних жінок старше 45 років. Для 30 безробітних жінок старших за 45 років семінар провів представник Дослідницької групи «Жінки у центрі уваги» Сергій Мариничев.

Директор Криворізького МРЦЗ Ігор Вознюк розповів про попит на робочу силу на підприємствах та наголосив на важливості легальності зайнятості.

«На  сучасному ринку праці відбуваються якісні зміни, які впливають на можливості здійснення професійної діяльності осіб різних вікових категорій. Найманий працівник, який неофіційно влаштовується на роботу, власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації у разі тимчасової непрацездатності. Тому легальна зайнятість – це захист соціальних та трудових прав і гарантій громадян»,- підкреслив І.Б. Вознюк.

Представник Проекту Сергій Мариничев розповів про можливості покращення цифрових компетенцій у сфері самозайнятості тимчасово непрацюючих громадян, а саме жінок «45+». Зокрема, були висвітлені питання щодо можливостей роботи в Інтернеті за допомогою сервісів Інстаграм, Ю-туб, Фейсбук, інших соціальних мереж, дозволених законодавством України.

 Серед інших питань – вивчення основ безпеки в мережі Інтернет, можливість навчання ІТ на основі існуючих онлайн платформ.

«Ми дуже ефективно та якісно співпрацюємо з Криворізьким міськрайонним центром зайнятості у популяризації проекту. Це – наш основний інформаційний партнер у Криворізькому регіоні», - зазначив Сергій Мариничев.

Підсумовуючи, директор Криворізького МРЦЗ висловив зацікавленість у співпраці з соціальними партнерами щодо реалізації інноваційних проектів, спрямованих на покращення компетенцій безробітних у сучасних  сферах діяльності.

До відома: Проект діє у містах Кривий Ріг, Запоріжжя та Хмельницький з ініціативи Громадської організації «Німецько-Польсько-Українське товариство в Україні»  та за участю регіональних центрів зайнятості.