Дніпровський міський центр зайнятості продовжує співпрацю із Громадською організацією «Промінь-Дніпро» з надання інформаційної та консультаційної допомоги з питань запобігання торгівлі людьми та нелегальної міграції.

Так, 14 травня 2018 року спільно з фахівцями Дніпропетровського обласного центру зайнятості спеціалісти міського центру зайнятості організували та провели семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». У заході взяли участь голова Громадської організації «Промінь-Дніпро» Олена Моргун та 12 безробітних осіб.

Під час семінару Олена Моргун розповіла, що торгівля людьми може відбуватись в межах однієї країни, а не тільки за кордоном, 10% осіб були експлуатовані в Україні. Також вона зазначила, що 90% випадків – трудова експлуатація і в торгівлю людьми потрапляють не тільки жінки, 62% постраждалих – чоловіки. «Навіть освіта не є гарантією того, що подібне лихо омине людину. 82% постраждалих мали вищу або технічну освіту. Взагалі необхідно зауважити, що ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу», - наголосила фахівець. О.Л. Моргун ознайомила присутніх з тими заходами, які необхідно вжити для того, щоб подібного не траплялося, зокрема: зробити копії всіх документів; нікому не залишати оригінали документів; підтримувати постійний зв'язок з родичами та близькими; заздалегідь знайти та мати при собі контактну інформацію посольства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь. Але найголовніше – бути уважним та у разі сумнівної ситуації проконсультуватися з юристами.

В ході зустрічі її учасники  мали можливість вільно спілкуватись і задавити питання. По закінченню семінару всі бажаючі отримали індивідуальну консультаційну допомогу, адже не кожен готовий розповідати про свої проблеми при всіх.

В цілому захід пройшов у теплій атмосфері взаємопідтримки, коли людина відчуває, що вона не одинока у критичних ситуаціях. І допомогу має право отримати кожен. А якщо людині необхідно отримати більш конкретну та детальну інформацію, то завжди можна безкоштовно зателефонувати до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми за номерами 527 або 0800505501.