Проблема трудової міграції українців за кордон набуває сьогодні особливої актуальності, адже останнім часом міграційні процеси лише посилюються. Причин тому чимало, але серед основних є підвищення матеріального добробуту, пошук роботи із значною різницею в оплаті праці на батьківщині та за рубежем. Точних статистичних даних стосовно кількості українських громадян, які працюють закордоном, немає, хоча відомо, що тисячі наших співгромадян щорічно покидають власні домівки у пошуках кращої долі. Часто-густо вони навіть не усвідомлюють про загрози та ризики, на які себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, сексуальної та трудової експлуатації.

З метою запобігання таким явищам, для підвищення обізнаності населення щодо ризиків при виїзді на роботу за кордон Жовтоводською міською філією Дніпропетровського обласного центру спільно з Громадською організацією «Промінь – Дніпро» при підтримці регіонального представництва міжнародної організації з міграції в Україні для 40 безробітних громадян проведено 2  семінари-тренінги на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми».

Під час проведення семінарів Голова правління ГО «Промінь Дніпро» пані Олена розкрила безробітним зміст поняття «торгівля людьми», розповіла про актуальність даного явища в Україні, його прояви та факти, що сприяють поширенню торгівлі людьми.

«Однією із проблем в суспільстві залишається виявлення і реабілітація осіб, постраждалих від торгівлі людьми, оскільки значна частина людей в силу обставин не звертається за допомогою, коли постраждалому надано офіційний статус жертви від торгівлі людьми – він має право на безоплатне медичне обстеження та лікування; відшкодування моральної та матеріальної шкоди, допомогу в працевлаштуванні; реалізації права на освіту та професійну підготовку; на безплатну медичну, психологічну, соціальну, правову та іншу допомогу», - наголосила представник громадської організації.

«Загалом, без особливого перебільшення, можна сказати, що торгівля людьми є «сучасним рабством» і найжорстокішою формою порушення прав і свобод людини. Тому Жовтоводська міська філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості спільно із соціальними партнерами і надалі буде здійснювати превентивну роботу шляхом інформування громадськості, проведення спільних тренінгів, семінарів та інших заходів. Сподіваємось, що така робота проводиться не даремно, і наші співгромадяни не будуть нехтувати застереженнями та наданими корисними порадами, не попадатимуть у скрутні ситуації та шукатимуть роботу в Україні», - зазначив  директор Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Дмитро Сидор.