Тема легалізації трудових відносин та наслідків нелегальної праці є актуальною на сьогодні, адже охочих заробити на довірі шукачів роботи щодня збільшується.

З метою більш детального розгляду питань легальної зайнятості в Інформаційно-консультаційному центрі Криворізького міськрайонного центру зайнятості відбувся профінформаційний семінар «Легальна зайнятість», в якому взяли участь 28 безробітних.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Криворізького МРЦЗ Галина Телятник розповіла про переваги легальної праці та негативні наслідки отримання заробітної плати «в конверті», що позбавляє найманих працівників соціального захисту. «Кожен громадянин повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин - це забезпечує право на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсація тимчасової непрацездатності», - наголосила вона.

Представник Криворізького відділу поліції Головного Управління Національної Поліції в Дніпропетровській області Юлія Цуркаленко розповіла присутнім про поширені схеми шахрайства під час працевлаштування в Україні. Доповідач зупинилась на видах шахрайства з банківськими картами, «фінансовими» телефонами, безоплатним довгостроковим стажуванням, вимаганням від претендентів грошових вкладень.

По завершенню семінару присутні отримали відповіді на свої запитання. Впевнені, що обізнаність громадян щодо переваг легальної зайнятості підвищить мотивацію до офіційного оформлення трудових відносин, що, у свою чергу, додасть впевненості у майбутньому.