Проведення пенсійної реформи є одним із пріоритетів Уряду, адже вона стосується усіх без винятку: і тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку, і тих, хто ще навіть не думає про нього.

Враховуючи актуальність даного питання фахівцями Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості було ініційовано проведення семінару для 30 безробітних осіб передпенсійного віку за участю фахівців Жовтоводського відділу обслуговування громадян (сервісний центр управління обслуговування громадян Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області).

На початку семінару Марина Ільченко розповіла про передумови прийняття Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №1058»; наголосила на складній демографічній ситуації що склалася у місті; розповіла про те, що з 1 січня відновлено диференціацію розмірів виплат, а це означає, що залежно від отриманого заробітку та стажу людини пенсії тепер нараховуються по-різному. «Відправною точкою у розрахунках стала середня заробітна плата, яка станом на сьогодні складає 3764 гривні 74 копійки. Вартість одного року страхового стажу дорівнюватиме 1% від середньої зарплати», - наголосила вона.

Надалі М.І. Ільченко надала інформацію про необхідність проведення реформи; страховий стаж і пенсійний вік; про те, що враховується в страховий стаж; етапи проведення реформи і основні зміни, що передбачені цією реформою. За її словами, головною метою пенсійної реформи є відновлення справедливості при визначенні пенсійних виплат – і сьогод­ні, і на майбутнє. Окрім цього, невід’ємною частиною пенсійної реформи є впровадження європейських стандартів функціонування органів Пенсійного фонду України. «Використання сучасних інформаційних і управлінських технологій, єдиних стандартів якості обслуговування громадян мають зробити надання послуг українцям зручним і ефективним», - зазначила вона.

Наприкінці семінару фахівець Жовтоводського відділу обслуговування громадян відповідала на численні запитання безробітних, зокрема: як відобразиться на пенсії неможливість працевлаштуватися та допрацювати до встановленого Законом пенсійного віку, на скільки при цьому зменшиться розмір пенсії; яку пенсію будуть отримувати особи, які мають страховий стаж менший ніж передбачено Законом і багато інших.

З метою своєчасного та об’єктивного інформування безробітних передпенсійного віку про зміни, що відбуваються в розрізі пенсійної реформи  фахівці Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості домовились про співпрацю на постійній основі із представниками міського сервісного центру ГУ ПФУ в Дніпропетровській області.