Професіональне самовизначення, поведінка на ринку праці, успішне працевлаштування, побудова кар’єри – це серйозні кроки, які треба виважити, усвідомити та зробити. Навчання у професійно-технічному училищі – це перший крок до професійного становлення. Успіх подальшого працевлаштування – важливий наступний життєвий крок. Саме тому, для вирішення цих питань необхідно володіти інформацією та набувати навички ефективного пошуку роботи.

З цією метою до відділу надання соціальних послуг в Шевченківському районі Дніпровського міського центру зайнятості завітали 20 учнів 2-3 курсу Вищого професійно-технічного училища №17, які навчаються за напрямками: оператор комп’ютерного набору, контролер-касир, електрогазозварник, автослюсар, кухар.

Начальник відділу надання соціальних послуг в Шевченківському районі Дніпровського МЦЗ Олена Мітіна проінформувала  про стан ринку праці та наголосила на 10 топ-якостях конкурентоспроможного сучасного працівника, які потрібно вже зараз розвивати.

Також вона звернула увагу присутніх на soft-skills, які можуть вдосконалюватись упродовж усього життя. «Заглиблюйтесь в майбутню професію так, щоб рівних вам не залишилось – ось формула професійного успіху», - зауважила фахівець служби занятості.

Провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг в Шевченківському районі Дніпровського МЦЗ Наталія Швидка розпочала спілкування із визначення складових успіху у пошуку роботи.

Також вона надала рекомендації по складанню резюме та відеорезюме, супровідного та рекомендаційного листа; проінформувала про види та структуру резюме, основні вимоги щодо  його написання та використання при пошуку роботи, традиційні помилки при написанні резюме.

Виконуючи практичні вправи, учасники заходу набули відповідних знань та опанували навички самостійного та кваліфікованого опрацювання вакансій, обговорили найбільші помилки претендентів на робочі місця, провели самоаналіз власного потенціалу, визначили власні пріоритети.

В рамках зустрічі особливу увагу було приділено техніці співбесіди (інтерв’ю) з роботодавцями. За допомогою інтерактивних вправ учнями були опановані методи та форми ефективної самопрезентації при співбесіді з роботодавцем, методи ділового спілкування.

Завершальна частина семінару була присвячена питанням: «Підготовка до першого робочого дня» та «Як утриматись на роботі».

Підводячи підсумок заходу, Наталія Швидка наголосила: «Успіх у працевлаштуванні залежить від кожного особисто. Позитивне мислення, віра в себе, активність, професіоналізм, володіння технікою пошуку роботи, ефективними навичками спілкування з роботодавцем – складові успіху у пошуку роботи».

Студенти училища виявили бажання й надалі відвідувати подібні тренінги, щоб відпрацювати питання ефективного пошуку роботи та стратегії поведінки на ринку праці. Впевнені, що отримана інформація, рекомендації та навички пошуку роботи стануть у нагоді під час пошуку роботи та побудови професійної кар’єри.