Особливістю роботи в соціальній сфері є постійне спілкування з різними людьми, подекуди ці контакти бувають достатньо емоційно напруженими. Через цю особливість робітники соціальної сфери входять до групи ризику працівників, які найбільш схильні до синдрому вигорання. Професійне вигорання проявляється у відчутті емоційно-енергетичного виснаження, особистісній відгородженості від клієнтів та зниженій мотивації до виконання професійних обов'язків. Тому профілактика професійного вигорання у фахівців соціальних служб є однією з актуальних проблем.

У Криворізькому міськрайонному центрі зайнятості для спеціалістів всіх відділів проводяться тренінги з психологічної підтримки. На заняттях спеціалісти з профорієнтації знайомлять фахівців із загальними уявленнями про стрес та професійне вигорання; навчають використовувати різні методики психологічної самодопомоги щодо профілактики стресу і збереження власного здоров’я. Учасники тренінгів знайомляться із способами саморегуляції та першої психологічної допомоги під час стресу, такими як: дихальна гімнастика, фізичні вправи, методи самопрограмування, медитації, музикотерапія, кольоротерапія, танцювальна терапія, розігрування рольових ситуацій. Такі групові форми навчання ефективно підтримують і колективний дух співробітників.

Нещодавно відбувся один із таких тренінгів «Допоможи собі сам. Нагодуй свій мозок» з питань психологічної підтримки фахівців міськрайцентру зайнятості.

Міні-лекцію «Свідомість людини як механізм регуляції її діяльності, поведінки та стану здоров’я» провела провідний фахівець з профорієнтації Олена Якуріна. Під час заняття учасники освоїли прийоми зняття емоційної, м’язової напруги та покращення кровообігу у головному мозку, виконали вправи на формування позитивного настрою. Цінність зазначених вправ полягає у свідомому покращенні учасниками власного фізичного стану та накопиченню внутрішніх позитивних ресурсів.

Підбиваючи підсумки Олена Якуріна зазначила: «Кожен спеціаліст повинен усвідомити необхідність бути сам для себе висококваліфікованим фахівцем щодо усунення стресів, навчитися встановлювати або перевстановлювати пріоритети, подумати про зміну способу життя, вносячи нове в свою повсякденну рутину. І головне, треба пам'ятати про негативні наслідки зневаги своїм професійним здоров'ям».