Постійне спілкування з людьми вимагає від фахівців служби зайнятості оволодіння новими методами роботи, підвищення власної компетенції та безперервного самовдосконалення. Тому П’ятихатська районна філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості постійно розвиває потенціал своїх працівників.

Так, недавній тренінг «Професійний вплив та мотивація» для фахівців Філії провели з метою формування навичок проведення різних профінформаційних заходів для безробітних з тренінговими та інтерактивними елементами, розширення знань фахівців щодо надання індивідуальних консультацій, формування вміння визначати психологічні типи клієнтів для полегшення процесу спілкування та подальшої взаємодії.

За допомогою тематичних дискусій, різних вправ та міні-лекцій, роботи в групах фахівці служби зайнятості вчилися організовувати та вести бесіди, правильно готуватися до них, встановлювати контакт з аудиторією, виробили алгоритм роботи зі «складними» клієнтами тощо. Також були відпрацьовані методи, що сприяють підвищенню мотивації клієнтів служби зайнятості до пошуку роботи, формуванню в них впевненості у власних силах та усвідомленню своїх професійних здібностей.

Завдяки проведеному інтерактиву фахівці Філії дізналися, як створювати довірливу атмосферу взаємодії з безробітними, слухати, чути та розуміти свого співрозмовника, формулювати запитання, перефразовувати їх для уточнення інформації, регулювати власні емоції.

Інтерактивна форма заходу дозволила кожному присутньому поділитися своїми думками та досвідом, а дружня атмосфера в групі сприяла глибокому аналізу себе та розумінню шляхів удосконалення своєї роботи.