Сьогодні надзвичайно актуальним є питання легалізації трудових відносин. Адже, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів: зменшення надходжень до бюджету міста та країни, збільшення ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, поширення професійних захворювань, підвищення рівня аварійності. З одного боку, відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників можливості захищати свої трудові права, з іншого боку – це свідчення наявних порушень законодавства, як роботодавцем, так і працівником.

Саме з метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні, в Криворізькому МРЦЗ систематично проводяться інформаційні семінари: «Легальна зайнятість». За 6 місяців поточного року було проведено 30 таких семінарів для 656 безробітних.

Під час семінарів спеціалісти наголошують на тому, що при працевлаштуванні кожен громадянин повинен пам`ятати про те, що отримання заробітної плати «в конверті» позбавляє його в майбутньому соціального захисту в разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, захисту від незаконного звільнення, права на відпустки, пенсійного забезпечення. У разі відмови роботодавця в легальному оформленні трудових відносин, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

Вже стало доброю традицією запрошувати на подібні семінари соціальних партнерів, зокрема, спеціалістів Криворізького відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області. Інспектори міського управління поліції розповідають присутнім про різні види шахрайства при працевлаштуванні, негативні наслідки «тіньового працевлаштування», отримання заробітної плати «в конверті».