Фахівці П’ятихатської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості спільно з представницею П’ятихатського відділу ПФУ Ольгою Власенко і керівницею Бюро безоплатної правової допомоги Тетяною Федан провели інформаційний семінар для безробітних громадян передпенсійного віку.

Про те, як страховий стаж та офіційно виплачена заробітна плата впливає на розмір майбутньої пенсії, учасникам заходу розповіла пані О. Власенко. Також вона надала детальні роз’яснення щодо умов реєстрації на вебпорталі ПФУ, ознайомила з новими сервісами: «Електронна трудова книжка», «Автопризначення пенсії».

У свою чергу, правозахисниця Т. Федан поінформувала, яким чином можна підтвердити свій страховий стаж. Наголосила, що у разі несвоєчасної, або неповної сплати ЄСВ до платника застосовуються штрафні санкції, передбачені українським законодавством.

Учасники зверталися до спікерів заходу з численними запитаннями. Зокрема безробітних цікавили особливості і алгоритм призначення пенсії підприємцям, особам з інвалідністю, багатодітним матерям, а також питання зарахування до страхового стажу періодів навчання у вищих навчальних закладах.

Наприкінці заходу всі охочі отримали можливість індивідуально проконсультуватися з представниками соціальних служб.